gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grand Tour in Dordt

8cbfff764de2b8736897c39aefc18830

Kunstenares Annenies Keur geeft vanaf oktober een cursus kunstgeschiedenis voor Dordtenaren, een zogenaamde Grand Tour. Een Grand Tour was in het verleden een reis waarbij de deelnemers op pad gingen om te leren van de kunst in een verre bestemming.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Keur gaf de cursus eerder al in de buurt van Deventer. “Het was heel leuk, de cursus werd heel enthousiast ontvangen. Daardoor wilde ik hem ook in mijn thuisstad Dordrecht geven.”


“Een Grand Tour is een groot onderdeel van de kunstgeschiedenis, het was een reis die jonge mannen en vrouwen deden. Tijdens de reis gingen ze leren van de kunst en de wereld, ook ontmoette je er onbekenden mee. Deze reizigers werden touristen genoemd.”


Als je hebt meegedaan aan de cursus ga je volgens Keur zal je de eerstvolgende keer dat je een museum bezoekt meer ontspannen zijn: “Je leert zelf te kijken naar wat iets voorstelt, tegenwoordig kijkt iedereen op de bordjes in een museum en niet eerst naar het kunststuk zelf.”

Lees ook

paul nuijten

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."