gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grand Tour in Dordt

8cbfff764de2b8736897c39aefc18830

Kunstenares Annenies Keur geeft vanaf oktober een cursus kunstgeschiedenis voor Dordtenaren, een zogenaamde Grand Tour. Een Grand Tour was in het verleden een reis waarbij de deelnemers op pad gingen om te leren van de kunst in een verre bestemming.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Keur gaf de cursus eerder al in de buurt van Deventer. “Het was heel leuk, de cursus werd heel enthousiast ontvangen. Daardoor wilde ik hem ook in mijn thuisstad Dordrecht geven.”


“Een Grand Tour is een groot onderdeel van de kunstgeschiedenis, het was een reis die jonge mannen en vrouwen deden. Tijdens de reis gingen ze leren van de kunst en de wereld, ook ontmoette je er onbekenden mee. Deze reizigers werden touristen genoemd.”


Als je hebt meegedaan aan de cursus ga je volgens Keur zal je de eerstvolgende keer dat je een museum bezoekt meer ontspannen zijn: “Je leert zelf te kijken naar wat iets voorstelt, tegenwoordig kijkt iedereen op de bordjes in een museum en niet eerst naar het kunststuk zelf.”

Lees ook

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.