gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grand Tour in Dordt

8cbfff764de2b8736897c39aefc18830

Kunstenares Annenies Keur geeft vanaf oktober een cursus kunstgeschiedenis voor Dordtenaren, een zogenaamde Grand Tour. Een Grand Tour was in het verleden een reis waarbij de deelnemers op pad gingen om te leren van de kunst in een verre bestemming.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Keur gaf de cursus eerder al in de buurt van Deventer. “Het was heel leuk, de cursus werd heel enthousiast ontvangen. Daardoor wilde ik hem ook in mijn thuisstad Dordrecht geven.”


“Een Grand Tour is een groot onderdeel van de kunstgeschiedenis, het was een reis die jonge mannen en vrouwen deden. Tijdens de reis gingen ze leren van de kunst en de wereld, ook ontmoette je er onbekenden mee. Deze reizigers werden touristen genoemd.”


Als je hebt meegedaan aan de cursus ga je volgens Keur zal je de eerstvolgende keer dat je een museum bezoekt meer ontspannen zijn: “Je leert zelf te kijken naar wat iets voorstelt, tegenwoordig kijkt iedereen op de bordjes in een museum en niet eerst naar het kunststuk zelf.”

Lees ook

foto ketting straatroof zwi

Bejaarde vrouw (84) beroofd, buit meteen ingeleverd bij goudwisselkantoor

Het Openbaar Ministerie eist negen maanden cel tegen S.L. (23), verdachte van een straatroof op een bejaarde vrouw in Zwijndrecht. Drie kwartier na de beroving leverde hij de buitgemaakte ketting in bij een goudwisselkantoor, maar was hij ook degene die de vrouw beroofde?

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

foto 2 artikel autobrand

Mogelijke brandstichter opgepakt, opluchting in eetcafé: ‘Berg ellende van gehad’

Opluchting bij eetcafé-eigenaar Monique van Esseveld. De man die eerder dit jaar mogelijk haar bedrijfsbus- en auto in brand stak, is aangehouden. “Fijn dat ze iemand hebben gepakt”, reageert de Dordtse.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.

wevershoevegooglemaps

Al twee jaar staat deze 18e-eeuwse hoeve leeg, maar nu komen er gloednieuwe woningen in

Al ruim twee jaar lang staat de eeuwenoude boerderij de Wevershoeve in Rijsoord leeg. Waar het pand eerst decennialang werd gebruikt als restaurant, moest het rijksmonument op zoek naar een nieuwe bestemming. Inmiddels is die definitief gevonden: er komen woningen in de hoeve.