gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grand Tour in Dordt

8cbfff764de2b8736897c39aefc18830

Kunstenares Annenies Keur geeft vanaf oktober een cursus kunstgeschiedenis voor Dordtenaren, een zogenaamde Grand Tour. Een Grand Tour was in het verleden een reis waarbij de deelnemers op pad gingen om te leren van de kunst in een verre bestemming.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Keur gaf de cursus eerder al in de buurt van Deventer. “Het was heel leuk, de cursus werd heel enthousiast ontvangen. Daardoor wilde ik hem ook in mijn thuisstad Dordrecht geven.”


“Een Grand Tour is een groot onderdeel van de kunstgeschiedenis, het was een reis die jonge mannen en vrouwen deden. Tijdens de reis gingen ze leren van de kunst en de wereld, ook ontmoette je er onbekenden mee. Deze reizigers werden touristen genoemd.”


Als je hebt meegedaan aan de cursus ga je volgens Keur zal je de eerstvolgende keer dat je een museum bezoekt meer ontspannen zijn: “Je leert zelf te kijken naar wat iets voorstelt, tegenwoordig kijkt iedereen op de bordjes in een museum en niet eerst naar het kunststuk zelf.”

Lees ook

artikelfoto jup

Eeuwenoude hoeve blijft behouden, maar er zijn zorgen over de verbouwing

De Wevershoeve aan de Noldijk in Rijsoord krijgt een nieuwe bestemming met woningen. Veel omwonenden reageren positief op dat vooruitzicht. Zij vinden het vooral belangrijk dat het monumentale pand behouden blijft. Over de mogelijke gevolgen van de verbouwing voor de dijk en het gebouw zelf bestaan wel vragen.

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

christels-fireworks-1880042_1920

Zelf vuurwerk afsteken? Het mag nergens in onze streek, behalve in deze gemeente

In geen enkele gemeente in onze streek is het afsteken van vuurwerk door inwoners komende jaarwisseling toegestaan, behalve in de gemeente Molenlanden. Daar zijn er twee kernen die een ontheffing hebben aangevraagd bij de gemeente.

verwarming blije man

Deze flatbewoners hebben weer verwarming: ‘We zitten er nu warmpjes bij!’

De blokverwarming van de flat aan het Rivierenplein in Dordrecht is hersteld. De radiatoren gaven sinds februari geen warmte meer af vanwege een lekkage, waardoor bewoners tijdens koude dagen zich geen raad wisten. “Dat het zolang heeft moeten duren is ongelofelijk.”

yv20261024A1C01692

Wisselvalligheid in het kwadraat bij FC Dordrecht: ‘Stukje discipline wat we missen’

Jantje lacht, jantje huilt aan de Krommedijk. Als FC Dordrecht dit seizoen een sprankje hoop toont, eindigt het volgende duel vrijwel telkens in een deceptie. Zo ook zaterdag tegen VVV-Venlo: 2-4.