gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grand Tour in Dordt

8cbfff764de2b8736897c39aefc18830

Kunstenares Annenies Keur geeft vanaf oktober een cursus kunstgeschiedenis voor Dordtenaren, een zogenaamde Grand Tour. Een Grand Tour was in het verleden een reis waarbij de deelnemers op pad gingen om te leren van de kunst in een verre bestemming.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Keur gaf de cursus eerder al in de buurt van Deventer. “Het was heel leuk, de cursus werd heel enthousiast ontvangen. Daardoor wilde ik hem ook in mijn thuisstad Dordrecht geven.”


“Een Grand Tour is een groot onderdeel van de kunstgeschiedenis, het was een reis die jonge mannen en vrouwen deden. Tijdens de reis gingen ze leren van de kunst en de wereld, ook ontmoette je er onbekenden mee. Deze reizigers werden touristen genoemd.”


Als je hebt meegedaan aan de cursus ga je volgens Keur zal je de eerstvolgende keer dat je een museum bezoekt meer ontspannen zijn: “Je leert zelf te kijken naar wat iets voorstelt, tegenwoordig kijkt iedereen op de bordjes in een museum en niet eerst naar het kunststuk zelf.”

Lees ook

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.