gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gratis compost scheppen bij de gemeente

8a8af9731d42bf4f42651ac10a49bf0c

Tuinierders opgelet! Zaterdag kan er gratis compost gehaald worden bij HVC. Dit is gemaakt van gft-afval, dat Dordtenaren hebben opgehaald.

Sophie van Schoonderwoerd den Bezemer |  | Aangepast op

De gemeente wil hen met de compostuitdeelactie bedanken voor het recyclen van hun afval. Volgens de gemeente is het hergebruiken van gft-afval belangrijk omdat er grondstof uit kan worden gehaald.

Met een volle gtf-bak kan er voldoende groen gas worden opgewekt om 21 dagen mee te koken of een hele dag een huis mee te verwarmen. Een gemiddeld huishouden heeft 160 kilo gft-afval per jaar waarvan er maar een deel in de gft-bakken beland. Het andere deel komt bij het restafval en dat gaat verloren. HVC maakt compost van grof tuinafval, drie kruiwagens grof tuinafval leveren zes zakken compost op.

Zaterdag kan er tussen 10:00 uur en 16:00 uur gratis met een zak, kruiwagen of aanhanger compost opgehaald worden, scheppen en bezems zijn aanwezig. Het compost mag alleen geschept worden door bewoners en niet door groenbedrijven.

Lees ook

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.