Dordrecht, Netherlands

Gratis compost scheppen bij de gemeente

Tuinierders opgelet! Zaterdag kan er gratis compost gehaald worden bij HVC. Dit is gemaakt van gft-afval, dat Dordtenaren hebben opgehaald.
Sophie van Schoonderwoerd den Bezemer | 26 maart 2019 11:07 | Aangepast op 26 maart 2019 11:07

De gemeente wil hen met de compostuitdeelactie bedanken voor het recyclen van hun afval. Volgens de gemeente is het hergebruiken van gft-afval belangrijk omdat er grondstof uit kan worden gehaald.

Met een volle gtf-bak kan er voldoende groen gas worden opgewekt om 21 dagen mee te koken of een hele dag een huis mee te verwarmen. Een gemiddeld huishouden heeft 160 kilo gft-afval per jaar waarvan er maar een deel in de gft-bakken beland. Het andere deel komt bij het restafval en dat gaat verloren. HVC maakt compost van grof tuinafval, drie kruiwagens grof tuinafval leveren zes zakken compost op.

Zaterdag kan er tussen 10:00 uur en 16:00 uur gratis met een zak, kruiwagen of aanhanger compost opgehaald worden, scheppen en bezems zijn aanwezig. Het compost mag alleen geschept worden door bewoners en niet door groenbedrijven.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...