gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gratis compost scheppen bij de gemeente

8a8af9731d42bf4f42651ac10a49bf0c

Tuinierders opgelet! Zaterdag kan er gratis compost gehaald worden bij HVC. Dit is gemaakt van gft-afval, dat Dordtenaren hebben opgehaald.

Sophie van Schoonderwoerd den Bezemer |  | Aangepast op

De gemeente wil hen met de compostuitdeelactie bedanken voor het recyclen van hun afval. Volgens de gemeente is het hergebruiken van gft-afval belangrijk omdat er grondstof uit kan worden gehaald.

Met een volle gtf-bak kan er voldoende groen gas worden opgewekt om 21 dagen mee te koken of een hele dag een huis mee te verwarmen. Een gemiddeld huishouden heeft 160 kilo gft-afval per jaar waarvan er maar een deel in de gft-bakken beland. Het andere deel komt bij het restafval en dat gaat verloren. HVC maakt compost van grof tuinafval, drie kruiwagens grof tuinafval leveren zes zakken compost op.

Zaterdag kan er tussen 10:00 uur en 16:00 uur gratis met een zak, kruiwagen of aanhanger compost opgehaald worden, scheppen en bezems zijn aanwezig. Het compost mag alleen geschept worden door bewoners en niet door groenbedrijven.

Lees ook

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.