Dordrecht, Netherlands

Gratis graven in verleden

Een gratis cursus archeologie over bodemvondsten in Zuid-Holland. Dat kan bij de Biliotheek AanZet.
Gert van der Steen | 25 september 2017 10:43 | Aangepast op 25 september 2017 10:43
Vijf dinsdagavonden lang kunnen onder leiding van een archeoloog aardewerkscherven, botresten en glas worden bekeken en betast. Die zijn grotendeels afkomstig uit het Provinciaal Depot voor Bodemvondsten in Alphen aan de Rijn.

In de cursus wordt de geschiedenis van Zuid-Holland belicht en wordt uitgelegd hoe vondsten worden beschreven, herkend en opgeslagen. En hoe hieruit het verleden wordt gereconstrueerd. Bij de derde avond is Dordrecht Ondergronds te gast met unieke Dordtse vondsten.

De cursus is bedoeld voor beginners en wordt gegeven in de Blauwe Kamer van de bibliotheek aan de Groenmarkt. De dinsdagavonden zijn 3, 10, 24 en 31 oktober en 7 november. De avonden duren van 19.30 tot 21.30 uur.

Aanmelden kan via de website van de bibliotheek of telefonisch op 078-6205500.

Lees ook

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...

Minder toeristenverkeer door komst transferium: 'Inwoner mag blij zijn'

Bezoekers van het Werelderfgoed Kinderdijk kunnen vanaf nu hun auto kwijt op het nieuwe transferium....

Drie duels in zeven dagen: De Plucheplakkers over vol programma FC Dordrecht

Voor de dertigste keer dit seizoen komen de Plucheplakkers bijeen voor een nieuwe aflevering. Daarin...

Burgemeester sluit woning na vondst drugs en tienduizenden euro's cash

In een woning aan de Uranusstraat in Zwijndrecht is een handelshoeveelheid van 100,89 kilo hasj en t...

Een zegen of niet meer van deze tijd? Discussie om zondagsrust in deze gemeente

Ondernemers mogen zelf beslissen of zij op zondag de deuren openen. Dat vindt het merendeel van de a...