Dordrecht, Netherlands

Gratis graven in verleden

Een gratis cursus archeologie over bodemvondsten in Zuid-Holland. Dat kan bij de Biliotheek AanZet.
Gert van der Steen | 25 september 2017 10:43 | Aangepast op 25 september 2017 10:43
Vijf dinsdagavonden lang kunnen onder leiding van een archeoloog aardewerkscherven, botresten en glas worden bekeken en betast. Die zijn grotendeels afkomstig uit het Provinciaal Depot voor Bodemvondsten in Alphen aan de Rijn.

In de cursus wordt de geschiedenis van Zuid-Holland belicht en wordt uitgelegd hoe vondsten worden beschreven, herkend en opgeslagen. En hoe hieruit het verleden wordt gereconstrueerd. Bij de derde avond is Dordrecht Ondergronds te gast met unieke Dordtse vondsten.

De cursus is bedoeld voor beginners en wordt gegeven in de Blauwe Kamer van de bibliotheek aan de Groenmarkt. De dinsdagavonden zijn 3, 10, 24 en 31 oktober en 7 november. De avonden duren van 19.30 tot 21.30 uur.

Aanmelden kan via de website van de bibliotheek of telefonisch op 078-6205500.

Meest gelezen

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...