Dordrecht, Netherlands

Gratis kooktoestel voor gasvrije huurders

Huurders van woningen die van het gas afgaan krijgen gratis een nieuw kooktoestel en een pannenset om electrisch te kunnen koken. Ook garanderen woningcorporaties dat de mensen bij een overstap naar het warmtenet van HVC niet meer huur gaan betalen.
Alexander Eleveld | 29 juni 2021 11:13 | Aangepast op 29 juni 2021 11:13
De komende vijf jaar willen woningcorporaties in de Drechtsteden bijna zesduizend woningen afsluiten van gas en aansluiten op het warmtenet. In Dordrecht gaat het om zo’n 1500 huizen. Dit plan komt voort uit de afspraak binnen de Drechtsteden, dat in 2050 alle gebouwen gasloos moeten zijn.

HVC gebruikt de warmte die vrijkomt bij afvalverbranding om water te verwarmen, dat in buizen door de stad gepompt wordt. Dat buizenstelsel wordt de komende jaren uitgebreid naar de regio, zodat ook huurwoningen in andere Drechtsteden van het gas af kunnen.

Die woningen zullen eerst beter geïsoleerd worden, daarna worden gasleidingen en ketels weggehaald en komen er andere meterkasten en warmtewisselaars. Dat alles kost zo’n 12 mille per woning, waarvan vierduizend euro gesubsidieerd wordt door het Rijk. De rest betalen de corporaties zelf.

Huurders worden niet gedwongen om van het gas af te gaan. De corporaties zullen mensen dus moeten overtuigen van nut en noodzaak. Als bijvoorbeeld een hele flat van het gas af moet is de vrijwillige medewerking nodig van minimaal 70% van de bewoners.

De gemeentes en HVC hopen dat eigenaren van woningen en andere panden in de gasvrij te maken wijken en buurten ook aanhaken. Als de plannen slagen willen de corporaties tot 2050 nog eens dertigduizend woningen van het gas af halen.

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...