Dordrecht, Netherlands

Gratis proeflessen volgen om kinderen meer aan het sporten te krijgen: 'Zeker na corona erg belangrijk'

Dat kinderen te veel binnen zitten weten we al een tijdje. Nu er zijn in Dordrecht verschillende initiatieven om kinderen meer aan het sporten te krijgen. Zoals Luuk Sportief en het Dordts Sportakkoord. Het Sportakkoord moet kinderen stimuleren om weer of meer te gaan sporten.
Dennis Koorevaar | 1 september 2022 14:44 | Aangepast op 1 september 2022 14:44
"Zeker tijdens corona hebben we gemerkt dat kinderen minder zijn aan sporten," vertelt Alfred van den Berg. Hij is instructeur bij Kamato Gym en geeft daar Krav Maga. "Zij geven een x-bedrag en wij hebben afgesproken dat kinderen vier keer gratis een les kunnen volgen."

Het Dordts Sportakkoord bestaat al sinds 2018, maar heeft volgens Alfred het laatste jaar een flinke boost gehad. Luuk Sportief is nieuw en voor kinderen in het basisonderwijs. Zij worden binnenkort via school geinformeerd en kunnen zich daarna verdiepen in welke sport het beste bij hun past. En misschien is dat wel Krav Maga.

"Wij vinden het sowieso belangrijk dat kinderen leren om stevig in hun schoenen te staan en voor zichzelf op te komen. En daarnaast er achter te komen hoe leuk sporten kan zijn." Ook vertelt Alfred dat ondanks de kinderen veel bewegen Krav Maga geen sport is. "Er zijn geen regels en geen wedstrijden. Het is puur het leren van zelfverdedigingstechnieken."
Krav Maga is oorspronkelijk afkomstig uit Israel en was bedoeld om het in 1948 het Isealische defensieleger te leren. Daarna werd het meer afgestemd op burgers.

Een flink aantal kinderen zijn na corona niet meer teruggekomen bij Alfred in de les. Wie weet blijven er wat kinderen hangen nadat zij een proefles hebben gevolgd.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...

Het zou vier jaar bewegen, maar Dordtse Bewegende Bos verdwijnt nu al

Een boom op je parkeerplek in plaats van een auto: hoe ziet dat eruit? Het Bewegend Bos liet de Dord...