Dordrecht, Netherlands

Gratis zand is niet voldoende in Wielwijk

Bewoners van de Cornelis Evertsenstraat zijn boos. Door rioleringswerkzaamheden gaat de straat in Wielwijk zo'n dertig centimeter omhoog. Daardoor ligt de straat niet alleen een tijdje open, maar moeten ook de tuinen worden opgehoogd en dat moeten ze van hun gemeente zelf doen.
Jordy Nijenhuis | 27 december 2018 17:34 | Aangepast op 27 december 2018 17:34
De bewoners van de straat kregen een brief met het verzoek hun hekwerk, tegels en planten weg te halen. Dat moet voor 8 februari gebeuren. Zo kan de gemeente de eerste meter van de tuinen ophogen. Waar ze de tegels en planten moeten opslaan is voor de bewoners een raadsel, vertelt Wielwijker Cor Padlino.

Voor de ophoging kunnen de bewoners van de gemeente gratis zand krijgen. Maar daar kopen ze niets voor, want dat betekent dat ze zelf aan de slag moeten.

"We hebben hier een wijk met oudere mensen", vertelt Padlino. "De gemeente verplicht ons gewoon zelf het werk te doen. De kosten zijn voor ons zelf, als we een hovenier moeten gaan benaderen kost dat te veel geld."

De bewoners willen hierover graag in gesprek met de gemeente, maar krijgen naar eigen zeggen slecht contact met de contactpersoon voor dit project. Zo is er toegezegd dat de bewoners teruggebeld worden, maar is dat niet gebeurd. Inmiddels is de contactpersoon op vakantie en hebben de bewoners nog steeds geen antwoord.


De gemeente was ook voor RTV Dordrecht niet in de gelegenheid om op dit moment te reageren.


Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...

Grote Kerk toont interactief kunstwerk over de Dordtse Synode

Je kunt er niet omheen als je de Grote Kerk in Dordrecht binnenstapt: zo’n dertig felblauwe mosselen...

Mogelijk alleen asielopvang op een schip in dit dorp

Asielzoekers die opgevangen worden in de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht, zullen waarschijnlijk alleen ...

Hevige regenval enorme uitdaging: ‘Met alleen groter riool red je het niet'

Hoe bereid je je voor op hevige regenval? Volgens de Onderzoeksraad voor Veiligheid zijn er verschil...

Provinciale druk dwingt Dordrecht tot versnelling huisvesting statushouders

De gemeente Dordrecht gaat de huisvesting van statushouders versneld aanpakken om een ingrijpende pr...