gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gratis zomersporten tijdens beweegcrisis

cc1eb1af65e966c6d5da4c8659d32818

Na de pandemie is het aantal sporters volgens trainer Irene Zwinkels verminderd. “Er wordt gesproken over een beweegcrises. Maar is dat wel zo?” Wandelen is steeds populairder en er wordt op grote schaal gebruik gemaakt van online trainingen. De afdeling sport van de gemeente Dordrecht faciliteert trainers in de stad om gratis trainingen aan te bieden in de zomervakantie. Het doel: fitte, gezonde en gelukkige inwoners.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Irene Zwinkels (VANAV) is één van de gratis sport aanbieders tijdens de zomervakantie. “Ik denk dat het belangrijk is om weer in beweging te komen, mensen worden er ook blij van.”

Twee keer in de week sporten is volgens de trainer al genoeg, maar drie keer zou nog beter zijn. “Zo wordt je conditie beter en je spieren sterker.” Tijdens de lessen worden verschillende oefeningen gedaan waarin bijvoorbeeld met dumbbells spiergroepen worden getraind, of met loopoefeningen de bovenbenen worden versterkt.

Het doel van Irene is om zoveel mogelijk mensen in bewegen te brengen. “Het allerleukste is toch wel dat de sporters zich ontwikkelen, en na de zomervakantie zin hebben om te blijven sporten.”

Benieuwd naar de gratis sportlessen? Deze worden op dinsdagen en zaterdagen gegeven. Extra informatie is te vinden op de website van VANAV.

Vorig jaar was RTV Dordrecht ook al bij één van de gratis sportlessen aanwezig. Bekijk onze reportage hier:

Lees meer over:

|

Lees ook

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.