Dordrecht, Netherlands

Groeiend personeelstekort in Drechtsteden

Ook in de Drechtsteden gaat het economisch voor de wind en groeien het aantal banen. Het vinden van geschikt personeel blijft wel achter, zo blijkt uit een nieuw rapport van het UWV.
Jordy Nijenhuis | 30 oktober 2018 13:47 | Aangepast op 30 oktober 2018 13:47
16.000 vacatures zijn er in de regio in 2017 bijgekomen. De Drechtsteden groeien daarmee 32% ten opzichte van 2016 en groeien harder dan het landelijk gemiddelde van 15%. Het vinden van geschikt personeel blijkt alleen wel een moeilijke opgave te zijn.

In 2017 waren er in de regio 4.400 WW-gerechtigden zonder dienstverband. Volgens het UWV kunnen deze mensen niet allemaal aan een nieuwe baan geholpen worden, omdat het verschil tussen vraag en aanbod van elkaar afwijkt. In de Drechtsteden zijn er relatief veel werkzoekende met een economische-administratieve achtergrond, maar er is veel werk in de richting van ICT, transport & logistiek.

Het UVW heeft ook een aantal oplossing. Zo kan de werkgever intensiever werknemers werven en functie-eisen aanpassen. De mensen die opzoek zijn naar een baan kunnen beter kijken naar kansrijkere beroepen of zich laten bij- en omscholen.

Een voorbeeld van hoe het zou moeten is de Duurzaamheidsfabriek. Hier wordt namelijk een leven lang onderwijs aangeboden aan een nieuwe generatie technici. Dit is gekomen door een samenwerking tussen het bedrijfsleven, onderwijs en overheid.

Lees ook

Dordtse winnares Online Debatteren 'overvallen' met beker en bloemen

Ze wist al een tijdje dat zij de Nederlands Kampioen Online Debatteren was, maar sinds vrijdag heeft...

Ambulancedienst meldt in 2021 weer meer mogelijke mishandelingen of verwaarlozingen

In 2021 is het aantal meldingen dat de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid doet van mogelijke mishande...

Analyse: FC Dordrecht vindt de weg omhoog, dit is waarom het de wind nu wél mee heeft

Na een paar zware voetbaljaren heeft FC Dordrecht in de eerste drie duels van 2022 nog geen punt lat...

Ook in Dordrecht zet stijging aantal corona-besmettingen door

Het aantal corona-besmettingen is in de afgelopen week flink gestegen. 2292 Dordtenaren kregen een p...

Ludieke actie rondom waterbus, vaarroute moet weer langs Hooikade

"Het gaat om het algemeen belang. Iets wat goed is, moet je niet opdoeken." Duidelijke taal van Jos ...

Balende gezichten bij FC Dordrecht na nederlaag in Limburg: ‘Vandaag was niks best’

Het was niet de wedstrijd van FC Dordrecht zondagmiddag. In Limburg bleek VVV Venlo na een goede ein...