Dordrecht, Netherlands

Groen licht voor wonen in verdeelstation

De welstandscommissie is positief over de verbouwing van het voormalige verdeelstation op de hoek Oranjelaan en Noordendijk. In het gebouw komen 40 appartementen.
Peter Tromp | 10 november 2016 11:19 | Aangepast op 10 november 2016 11:19
Plannen voor woningen in het pand zijn eerder afgekeurd. de welstandscommissie wilde geen ramen. Dat zou het gemeentelijke monument te erg aantasten. Architect Hendrik Jan Groeneweg heeft nu de tekeningen zo aangepast dat de commissie tevreden is. Het aantal appartementen is wel verminderd.

Een deel van het dak gaat er af. Daardoor ontstaat er een binnentuin. bovenin komen penthouses met uitzicht op Het Wantij.

Het verdeelstation voor het elektriciteitsnet kwam leeg te staan, omdat de netbeheerder een nieuw station heeft gebouwd. dat staat naast het oude, maar is veel kleiner en moderner.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...

Man die onder de jurk van een vrouw filmde, meldt zichzelf bij politie

De man die met zijn telefoon onder een jurk van een vrouw filmde, heeft zichzelf gemeld bij de polit...

PvdA/GroenLinks doet toch mee aan verkiezingen in Hardinxveld-Giessendam

Onverwachts links geluid in Hardinxveld-Giessendam: PvdA en GroenLinks doen in 2026 toch mee aan de ...

Lotte van Drunen krijgt belangrijkste Nederlandse motorsportprijs

Lotte van Drunen is sinds zaterdag de trotse eigenaar van de Hans de Beaufort-beker. Dat is de belan...

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...