gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Groen Links ruimt Kerkeplaat op

3668bef2e952699ffae7a2e964c87bfa

Resten van de McDonalds, een kapotte gitaar en heel veel karton, het lag zaterdag allemaal voor het grijpen op de Kerkeplaat. De Dordtse GroenLinks fractie stak de handen uit de mouwen en ruimde het zwerfvuil op.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
“We wilden eigenlijk mee doen aan de Biesboschactie’s wat wij al jaren doen. Maar die zaten allemaal vol en dus konden we daar niet werken. We hebben dus afvalprikker Roger Wagemans uit Crabbehof gevraagd waar we konden helpen. En dat werd de Kerkeplaat,” legt fractievoorzitter Kitty Kruger uit.


Zes man sterk zorgde ervoor dat dit stukje Staart in ieder geval voor even, afvalvrij werd. Zakken vol rommel verdwenen na een middagje prikken waar het hoort: in een prullenbak.


“Er komt nu heel veel afval met de rivier mee door de hoge waterstanden, maar ik vind wel dat mensen hun eigen rotzooi eens moeten gaan opruimen. We komen heel veel McDonalds afval tegen, dat is echt niet nodig,” zegt Kruger.

Lees ook

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.