Dordrecht, Netherlands

GroenLinks wil second opinion voor extra kosten Sportboulevard

GroenLinks wil dat er nog eens gekeken wordt naar de afspraken die wethouder Marco Stam vorig jaar gemaakt heeft met de Sportboulevard over de kosten van het onderhoud van het sportcomplex. Vanaf 2020 wordt er door de gemeente jaarlijks structureel 400.000 euro gereserveerd voor de exploitatie.
Petra Scheurwater | 22 april 2020 13:41 | Aangepast op 22 april 2020 13:41
"Waarom is er zo'n weerstand tegen een second opinion om te kijken of dit ook echt een voldongen feit is of dat we hier nog wel degelijk mogelijkheden hebben om terug te draaien, aan te passen of iets te veranderen in het contract", vraagt Chris Benschop van GroenLinks zich dinsdag tijdens een digitale commissievergadering af.

10 jaar geleden werd het complex gebouwd. Dat kostte toen al 50 miljoen euro. In de afgelopen jaren is er steeds geld gereserveerd voor het onderhoud. Maar dat bleek te weinig. Exploitant Optisport luidde daarvoor vorig jaar de noodklok.

Uit een uitgebreid rapport bleek dat er op tal van plekken in het gebouw problemen zijn; lekkages, roestend metaal en slijtage zijn aan de orde van de dag. En dat kan niet voor het huidige bedrag worden opgelost. Daarom heeft wethouder Marco Stam vorig jaar nieuwe afspraken gemaakt met Optisport, maar die moeten volgens GroenLinks, het CDA en D66 nodig nog eens bekeken worden.

De VVD legt zich er wel bij neer, zegt Rolin den Heijer. "Met bloedend hart en heel veel tegensputteren zien we ook eigenlijk geen andere optie. Zeker nu het contract al getekend is, zie je gewoon dat deze investering nodig hebben om Dordtenaren daar, als corona voorbij is, op een veilige manier te laten sporten."

Of er nogmaals kritisch naar het contract van de gemeente met de Sportboulevard gekeken gaat worden, dat is afwachten tot de volgende gemeenteraadsvergadering. Dan wordt duidelijk of GroenLinks, D66 en/of de PvdA een amendement indient.

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...