gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grol en gloei

Klaas Driebergen, neerlandicus, geeft een lezing over de poëzie van Marten Toonder.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In het werk van Marten Toonder, de schrijver en tekenaar van de verhalen over Heer Bommel en Tom Poes, komt veel ‘nonsenspoëzie’ voor. Meestal op naam van Markies De Canteclaer, zoals ‘Barlemanje’: “’t Was grol en gloei / en slomig broei”.
Driebergen neemt de bezoeker mee in de wonderlijke wereld van Toonder en vraagt zich af of er toch betekenis in te vinden is.
De lezing is in het kader van activiteiten rond de presentatie van het boek en de tentoonstelling ‘Zo tollig en zwarrig’.
Plaats en tijd: Galerie De Waan aan de Wijnstraat 95 op zondag 20 november om 15.30 uur. Entrée 10 euro.

Lees ook

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.