gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grondwateronderzoek naar PFOA

Het grondwater onder voormalige stortplaatsen wordt onderzocht. De gemeente wil weten of er PFOA in zit.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Op stortplaatsen Merwedepolder en Polder Stededijk is in het verleden chemisch afval gestort. Mogelijk ook van Dupont; het huidige Chemours. Het afval is wel afgedicht, maar voor het grootste deel niet verwijderd.


Volgende week worden tien watermonsters genomen, vanuit de al aanwezige peilbuizen. De uitslag van deze meting zou over enkele maanden beschikbaar zijn.


Later dit jaar worden ook de oude stortplaatsen Transberg en Crayestein-Oost gecontroleerd. De provincie heeft toegezegd watermonsters te nemen op Crayestein-West en Derde Merwedehaven.


De grondwatermonsters zijn onderdeel van een landelijke proef (PFAS Kaderbepaling) in opdracht van het Ministerie van Infrastructuur en Milieu. Op vijftien plaatsen wordt getest hoe onderzoek naar PFOA in grondwater het beste kan worden uitgevoerd.

Lees ook

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.