Dordrecht, Netherlands

Grondwateronderzoek naar PFOA

Het grondwater onder voormalige stortplaatsen wordt onderzocht. De gemeente wil weten of er PFOA in zit.
Peter Tromp | 12 mei 2016 10:29 | Aangepast op 12 mei 2016 10:29
Op stortplaatsen Merwedepolder en Polder Stededijk is in het verleden chemisch afval gestort. Mogelijk ook van Dupont; het huidige Chemours. Het afval is wel afgedicht, maar voor het grootste deel niet verwijderd.


Volgende week worden tien watermonsters genomen, vanuit de al aanwezige peilbuizen. De uitslag van deze meting zou over enkele maanden beschikbaar zijn.


Later dit jaar worden ook de oude stortplaatsen Transberg en Crayestein-Oost gecontroleerd. De provincie heeft toegezegd watermonsters te nemen op Crayestein-West en Derde Merwedehaven.


De grondwatermonsters zijn onderdeel van een landelijke proef (PFAS Kaderbepaling) in opdracht van het Ministerie van Infrastructuur en Milieu. Op vijftien plaatsen wordt getest hoe onderzoek naar PFOA in grondwater het beste kan worden uitgevoerd.

Lees ook

Foutparkerende fietsers op station worden week lang goede kant op gestuurd

De nieuwe fietsenstalling bij Station Dordrecht wordt nog niet gebruikt zoals bedacht is. Veel fiets...

Automobilist rijdt rond met te donkere ruiten en krijgt fikse boete

Het rondrijden met een te donkere voorruit is een automobilist donderdagavond duur komen te staan. H...

‘Van school gerukt, gedeporteerd en vermoord’: Gedenksteen vertelt pijnlijke geschiedenis

Stichting Joods Overleg en de gemeente Dordrecht hebben donderdag een herinneringstegel aan de Joods...

Studenten kunnen gratis naar festival met Turfy Gang en Bilal Wahib

Alle studenten in onze streek kunnen vanaf komende dinsdag een gratis kaartje bemachtigen voor de tw...

Automobilist (22) onder invloed slaat over de kop

Een 22-jarige Alblasserdammer is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn auto over de kop ges...

Auto's botsen op snelweg

Op de A15 van Ridderkerk richting Gorinchem heeft donderdagochtend meer dan een uur file gestaan. Da...