Dordrecht, Netherlands

Groot spandoek voor ziekenhuishelden

Boven de ingang van het Albert Schweitzer ziekenhuis hangt sinds maandagmiddag een metersgrote boodschap. Voor iedereen die in het ziekenhuis zo hard aan het werk is.
Marjolein Vos | 7 april 2020 11:16 | Aangepast op 7 april 2020 11:16

'Samen strijden, samen winnen'

Initiatiefnemer Pauline wilde eigenlijk haar schoonzus helpen, die verpleegkundige is. Maar praktische hulp was onmogelijk door hun eigen thuissituatie. Daarom bedacht ze iets anders. "Wat kunnen we wel doen? Er was in Brabant net ook zo'n spandoek opgehangen. Dat riep ik gewoon", vertelt Pauline Salario. Ze zamelde geld in met familie en vrienden. "En dan helpen we ook Natascha, onze vriendin, met wat extra inkomsten."

el

Natascha Buijtenhek werkt bij de Dordtse printshop Think Ahead, waar het spandoek gemaakt is. In de winkel komen sinds het uitbreken van de coronacrisis veel minder opdrachten binnen dan normaal. "Wij bedrukken ook shirts met leuke teksten en dat is nu niet zoveel nodig", vertelt Natascha. Ze twijfelde dan ook geen moment om hieraan mee te werken. "Dit spandoek is een heel leuk initiatief".

Hartverwarmende acties

Het spandoek is van veraf al zichtbaar en dat is precies de bedoeling. "Je ziet van buitenaf eigenlijk niet zoveel van wat er in het ziekenhuis gaande is. En als je dan hoort wat er allemaal gebeurt en hoe hard mensen moeten werken, en hoe heftig het ook voor iemand is om zo dichtbij die ziekte te komen, dan vind ik het mooi dat mensen ook van buitenaf kunnen zien, kijk, hier gebeurt iets", zegt Pauline.

Het ziekenhuis is blij met deze mooie actie, laat een woordvoerder weten. "Naast de schorten en handschoenen die we krijgen, zodat onze medewerkers hun werk goed kunnen doen, is er ook een stroom van maaltijden, bloemen en cadeaus voor onze zorgverleners ontstaan. Dit soort reacties zijn hartverwarmend".

Meest gelezen

Ravage nadat bestuurder tegen boom klapt langs Provincialeweg

Joram Niese | Redactie Streek 56 | 15 mei 2025 16:58

Lees ook

FC Dordrecht mag nog dromen van de eredivisie, De Plucheplakkers vol lof

FC Dordrecht weet van geen ophouden en dus gaan ook de Plucheplakkers onverminderd door met kakelver...

Cocky ontmoet man die ooit haar leven redde: 'Je weet niet zo goed wat je moet zeggen'

Als de 14-jarige Ton in mei 1961 een meisje kopje onder ziet gaan in het Wantij twijfelt hij geen mo...

Na bijna een maand zonder fatsoenlijke bui, is de eerste regen onderweg

Droog, droger, droogst. Het is bijna een maand geleden dat in onze regio de laatste serieuze regenbu...

Tegels eruit, planten erin: deze straat pakt wateroverlast aan

Bewoners van de Dordtse Eemkerkstraat kampen regelmatig met wateroverlast. Woningcorporatie Trivire...

Man (24) met vuurwapen gepakt nadat agent waarschuwingsschot lost

Een 24-jarige Dordtenaar met een vuurwapen is aangehouden na een korte achtervolging in Rotterdam. D...

Sliedrecht groeiend aantal inwoners met WMO: vorig jaar 1 op de 10

In Sliedrecht ontvangt 1 op de 10 inwoners een vorm van hulp vanuit de Wet Gemeenschappelijke Onder...