gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Groot tekort aan vrijwilligers: Natuur- en Vogelwacht heeft tientallen extra handen nodig bij knotten

af0d72c138b0bcb1373889cba4bf5a20

De Natuur- en Vogelwacht is dringend op zoek naar een tiental vrijwilligers voor het jaarlijks knotten van de wilgen in de Dordtse Biesbosch. “Er is veel werk en sommige van de huidige vrijwilligers worden te oud.”

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het is elk jaar een terugkerend fenomeen: de ongeveer honderd knotwilgen in het gebied die om de zoveel tijd een grote knipbeurt krijgen. Knotten heet dat. Dat is nodig om de bomen gezond te houden. Dit jaar zijn de monumentale knotwilgen langs de Zanddijk bij de Dordtse Biesbosch aan de beurt.

Er is alleen een groot tekort aan helpende handen, vertelt Rob Haan van de Natuur- en Vogelwacht. “We hebben nieuwe vrijwilligers nodig omdat er veel werk te verrichten is. We zien het aantal helpende handen teruglopen doordat de huidige vrijwilligers te oud worden, gaan verhuizen of gaan studeren”, legt Haan uit.

Er zijn nu nog zo’n tien tot vijftien vrijwilligers, maar daar kunnen volgens Haan zeker tien helpers aan worden toegevoegd. “Er zijn zeer veel knotwilgen die allemaal steeds opnieuw geknot moeten worden”, vertelt hij. “Daar kunnen heel veel vrijwilligers bij helpen, die met de blote handen bijdragen aan het in stand houden van het landschap. Dat geeft veel voldoening”, besluit Haan.

Wie mee wil helpen kan zich op de eerste zaterdag van november om 10.00 uur melden op hoeve Jong Dordrecht aan de Noorderelsweg 4a. Daarna zijn er nog knotdagen op 7 december, 4 januari, 1 februari en 1 maart.

Lees ook

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

IMG_5345

Jonge fietser aangereden op rotonde in Zwijndrecht

Een fietser is maandagochtend aangereden op de rotonde naar de Brugweg in Zwijndrecht. De jongen is ter plekke gecontroleerd door ambulancepersoneel, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.