Dordrecht, Netherlands

Grootschalige Geneeskundige Bijstand verloopt goed

De GHOR van Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid heeft woensdagavond haar jaarlijkse oefening Grootschalige Geneeskundige Bijstand gehouden in het ‘oude Refaja’. Daarbij wordt de samenwerking tussen verschillende hulporganisaties geoefend en die is naar tevredenheid verlopen.
Gert van der Steen | 5 april 2018 12:35 | Aangepast op 5 april 2018 12:35
GHOR staat voor Geneeskundige HulpOrganisaties in de Regio. Die moet zorgen voor goede verbinding tussen de verschillende instanties. Deze keer waren onder andere de Ambulancedienst, het Rode Kruis, de Marechaussee en de Gemeenschappelijke Meldcentrale er bij betrokken.

De oefening wordt groot opgezet als ernstig incident met veel gewonden. Daarvoor worden Lotus- en slachtofferacteurs ingezet.

De oefening moet er voor zorgen dat grote aantallen slachtoffers, die niet allemaal met de normale ambulance kunnen worden vervoerd, toch zo snel mogelijk worden verzameld, verzorgd en afgevoerd om de juiste medische hulp te krijgen.Foto: Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Ze heeft alle eigenschappen en talenten in huis'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...

Het zou vier jaar bewegen, maar Dordtse Bewegende Bos verdwijnt nu al

Een boom op je parkeerplek in plaats van een auto: hoe ziet dat eruit? Het Bewegend Bos liet de Dord...

Deze molen staat al maanden stil: ‘Je wil die wieken horen!’

De Kooiwijkse molen in Oud-Alblas mag niet meer draaien omdat er schade is aan de wieken. De restaur...

Extra vuurwerkvrije zone in dit dorp en jij kunt hierover meebeslissen

De gemeente Papendrecht wil dit jaar één extra vuurwerkvrije zone toevoegen. Inwoners en ondernemers...