gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

foto website 2
Streekomroep 56

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

Redactie Streekomroep | Rowan Havelaar |

“Er is een stuk bijgekomen. Er zijn wat meters bij de Euryzakade klaar nu, die hebben we er ook bij genomen en een stukje verderop ligt een ponton waar je kan bungeejumpen”, legt Piet de Bruin uit. “Je praat dan over ruim een kilometer.”

Op die nieuwe stukken staan extra kraampjes waar kan worden geschminkt, ballonnen op worden geblazen, waar marktkraampjes staan en waar iets te eten kan worden gehaald.

Ontwikkeling
Dat de vierde editie een stuk groter is dan voorgaande jaren, vindt burgemeester Leon Anink een ontwikkeling waar hij als geboren schippersjongen trots naar kijkt. “Voor Zwijndrecht is het net als voor de hele sector heel belangrijk, want we laten ons zien", zegt Anink. "Omdat wij toch de thuishaven van die binnenvaart zijn met zo ontzettend veel bedrijven en families die hier wonen die daaraan verbonden zijn, is het heel logisch dat het hier plaatsvindt.”

Behalve dat het hele weekend in het teken staat van feest en gezelligheid, hebben de binnenvaartdagen een belangrijke functie. Zo komen er schoolklassen op bezoek, om zo kinderen kennis te laten maken met een toekomst in de binnenvaart. “Dat ze weer interesse kweken in de binnenvaart, want die is hartstikke leuk. Het is gewoon een paar weken varen en een paar weken thuis”, zegt De Bruin. “En je hebt een goed salaris. Het is heel interessant, want je komt in heel Europa”, vult hij aan.

Vrijdagmiddag is het evenement officieel afgetrapt. Het duurt tot en met zondag 13 september en is gratis toegankelijk.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Kitty Kruger

In het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend in gesprek met voormalig gemeenteraadslid Kitty Kruger.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.