gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grootste verliezer, maar ik ben tevreden

Eerder dan verwacht zijn alle stemmen geteld. Net voor middernacht was eindelijk de telling van het laatste stembureau ook binnen. Beter voor Dordt, VVD en GroenLinks blikten achter de microfoon van Drechtstad FM alvast vooruit.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"We zijn de grootste verliezer, maar ik ben een tevreden man", dat zegt David Schalken van Beter voor Dordt. Als lijsttrekker zag hij zijn partij onderuit gaan van 14 naar 8 zetels. Toch is BvD nog steeds veruit de grootste. "We moeten nu zo snel mogelijk een informateur benoemen", zegt Schalken, "Alle opties liggen op dit moment open, maar ik wil nergens op vooruitlopen. Vrijdag hebben we een duidingsdebat. dan zijn alle stemmen officieel geteld."

Kitty Kruger van GroenLinks zag het aantal zetels van haar partij verdubbelen van 2 naar 4: "We kunnen meebesturen en moeten serieus genomen worden." GroenLinks wil vooral jongerenhuisvesting bespreekbaar maken en duurzaamheid inbrengen. "Het is geen vijf voor, maar vijf over twaalf", zegt Kruger.

VVD-lijsttrekker Maarten Burggraaf remt haar een beetje af: "We willen het hoogst mogelijke rendement als we de aandelen van Eneco verkopen." De VVD gaat van 3 naar 5 zetels. "Toch willen wij een duurzame bestemming", zegt Schalken van BvD.

"We hebben inderdaad een links convenant ondertekend, maar we nemen nu eerst even wat rust om onze mogelijkheden te bekijken", zegt Kruger van GroenLinks.

Lees ook

actie vrijeval1

Bungee en vrije val: Spannende nieuwe route in Dordts klimbos

Het klimbos in Dordrecht heeft een nieuwe route toegevoegd aan het park. De grijze route is het spannendste parkoers tot nu toe, met als hoogtepunten een stuiterende bungee en een vrije val naar beneden.

Netwerk 2

Tijd is geld: Ophalen bedrijfsafval logistieke puzzel vanwege brugsluiting

Duizenden klanten van afvalverwerker Netwerk gaan per maand tijdelijk meer betalen voor de inzameling van bedrijfsafval. Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug heeft de afvalinzamelaar veel werk moeten verzetten om het werk door te kunnen laten gaan. “Onze eerste prioriteit was om de overlast voor onze klanten zo klein mogelijk te houden.”

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

broeman over brugsluiting

Transportdirecteur pleit voor meer geld voor infrastructuur: ‘We hollen achteruit’

Het plotselinge vrachtwagenverbod op de Merwedebrug, in combinatie met de afsluiting van de Papendrechtsebrug én de sinds 1 juli geldende kilometerheffing voor vrachtwagens, zorgt voor hoofdbrekens in de transportsector. Marcel Klein van transportbedrijf Boerman in Hardinxveld-Giessendam pleit voor meer investeringen in de Nederlandse infrastructuur. “We dalen af naar een niveau waar we niet willen zitten.”