gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grootste verliezer, maar ik ben tevreden

Eerder dan verwacht zijn alle stemmen geteld. Net voor middernacht was eindelijk de telling van het laatste stembureau ook binnen. Beter voor Dordt, VVD en GroenLinks blikten achter de microfoon van Drechtstad FM alvast vooruit.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"We zijn de grootste verliezer, maar ik ben een tevreden man", dat zegt David Schalken van Beter voor Dordt. Als lijsttrekker zag hij zijn partij onderuit gaan van 14 naar 8 zetels. Toch is BvD nog steeds veruit de grootste. "We moeten nu zo snel mogelijk een informateur benoemen", zegt Schalken, "Alle opties liggen op dit moment open, maar ik wil nergens op vooruitlopen. Vrijdag hebben we een duidingsdebat. dan zijn alle stemmen officieel geteld."

Kitty Kruger van GroenLinks zag het aantal zetels van haar partij verdubbelen van 2 naar 4: "We kunnen meebesturen en moeten serieus genomen worden." GroenLinks wil vooral jongerenhuisvesting bespreekbaar maken en duurzaamheid inbrengen. "Het is geen vijf voor, maar vijf over twaalf", zegt Kruger.

VVD-lijsttrekker Maarten Burggraaf remt haar een beetje af: "We willen het hoogst mogelijke rendement als we de aandelen van Eneco verkopen." De VVD gaat van 3 naar 5 zetels. "Toch willen wij een duurzame bestemming", zegt Schalken van BvD.

"We hebben inderdaad een links convenant ondertekend, maar we nemen nu eerst even wat rust om onze mogelijkheden te bekijken", zegt Kruger van GroenLinks.

Lees ook

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.