gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grootste verliezer, maar ik ben tevreden

Eerder dan verwacht zijn alle stemmen geteld. Net voor middernacht was eindelijk de telling van het laatste stembureau ook binnen. Beter voor Dordt, VVD en GroenLinks blikten achter de microfoon van Drechtstad FM alvast vooruit.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"We zijn de grootste verliezer, maar ik ben een tevreden man", dat zegt David Schalken van Beter voor Dordt. Als lijsttrekker zag hij zijn partij onderuit gaan van 14 naar 8 zetels. Toch is BvD nog steeds veruit de grootste. "We moeten nu zo snel mogelijk een informateur benoemen", zegt Schalken, "Alle opties liggen op dit moment open, maar ik wil nergens op vooruitlopen. Vrijdag hebben we een duidingsdebat. dan zijn alle stemmen officieel geteld."

Kitty Kruger van GroenLinks zag het aantal zetels van haar partij verdubbelen van 2 naar 4: "We kunnen meebesturen en moeten serieus genomen worden." GroenLinks wil vooral jongerenhuisvesting bespreekbaar maken en duurzaamheid inbrengen. "Het is geen vijf voor, maar vijf over twaalf", zegt Kruger.

VVD-lijsttrekker Maarten Burggraaf remt haar een beetje af: "We willen het hoogst mogelijke rendement als we de aandelen van Eneco verkopen." De VVD gaat van 3 naar 5 zetels. "Toch willen wij een duurzame bestemming", zegt Schalken van BvD.

"We hebben inderdaad een links convenant ondertekend, maar we nemen nu eerst even wat rust om onze mogelijkheden te bekijken", zegt Kruger van GroenLinks.

Lees ook

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

vuurwapenmelding Charlotte de Bourbonstraat

Politie gealarmeerd na mogelijk vuurwapen in woning

De politie is donderdagochtend gewaarschuwd voor iemand met een vuurwapen in een woning aan de Charlotte de Bourbonstraat in Dordrecht. Meerdere agenten doorzochten vervolgens het huis in de wijk Nieuw-Krispijn.

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.