gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grootste verliezer, maar ik ben tevreden

Eerder dan verwacht zijn alle stemmen geteld. Net voor middernacht was eindelijk de telling van het laatste stembureau ook binnen. Beter voor Dordt, VVD en GroenLinks blikten achter de microfoon van Drechtstad FM alvast vooruit.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"We zijn de grootste verliezer, maar ik ben een tevreden man", dat zegt David Schalken van Beter voor Dordt. Als lijsttrekker zag hij zijn partij onderuit gaan van 14 naar 8 zetels. Toch is BvD nog steeds veruit de grootste. "We moeten nu zo snel mogelijk een informateur benoemen", zegt Schalken, "Alle opties liggen op dit moment open, maar ik wil nergens op vooruitlopen. Vrijdag hebben we een duidingsdebat. dan zijn alle stemmen officieel geteld."

Kitty Kruger van GroenLinks zag het aantal zetels van haar partij verdubbelen van 2 naar 4: "We kunnen meebesturen en moeten serieus genomen worden." GroenLinks wil vooral jongerenhuisvesting bespreekbaar maken en duurzaamheid inbrengen. "Het is geen vijf voor, maar vijf over twaalf", zegt Kruger.

VVD-lijsttrekker Maarten Burggraaf remt haar een beetje af: "We willen het hoogst mogelijke rendement als we de aandelen van Eneco verkopen." De VVD gaat van 3 naar 5 zetels. "Toch willen wij een duurzame bestemming", zegt Schalken van BvD.

"We hebben inderdaad een links convenant ondertekend, maar we nemen nu eerst even wat rust om onze mogelijkheden te bekijken", zegt Kruger van GroenLinks.

Lees ook

fietsendief gepakt

Politie pakt notoire fietsendief: 19 tweewielers gevonden

De politie heeft afgelopen weekend in Dordrecht een man aangehouden die verdacht wordt van meerdere fietsendiefstallen. Bij de man thuis zijn vervolgens 19 tweewielers gevonden, waarvan er zeven als gestolen geregistreerd staan.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

fotoooo

Blijven bouwen en gele afvalzakken weg: de plannen van het nieuwe stadsbestuur

De komende vier jaar moeten er drieduizend huizen bij in Dordrecht. Die doelstelling geeft het nieuwe stadsbestuur zichzelf, valt te lezen in het coalitieakkoord van de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, CDA en D66. Daarin meteen een opluchting voor diverse oppositiepartijen: die woningen zullen niet in de polders verrijzen.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

politie op straat na Marokko

Overwinning Marokko leidt tot feest en verkeersopstoppingen, vijf mensen aangehouden

De politie heeft zaterdagavond vijf mensen aangehouden in het centrum van Dordrecht na de wedstrijd van Marokko op het WK Voetbal. De ploeg won, wat in de stad op verschillende plekken werd gevierd. Daarbij ontstonden verkeersontstoppingen en werden meerdere verkeersovertredingen begaan.

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.