gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grootste verliezer, maar ik ben tevreden

Eerder dan verwacht zijn alle stemmen geteld. Net voor middernacht was eindelijk de telling van het laatste stembureau ook binnen. Beter voor Dordt, VVD en GroenLinks blikten achter de microfoon van Drechtstad FM alvast vooruit.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"We zijn de grootste verliezer, maar ik ben een tevreden man", dat zegt David Schalken van Beter voor Dordt. Als lijsttrekker zag hij zijn partij onderuit gaan van 14 naar 8 zetels. Toch is BvD nog steeds veruit de grootste. "We moeten nu zo snel mogelijk een informateur benoemen", zegt Schalken, "Alle opties liggen op dit moment open, maar ik wil nergens op vooruitlopen. Vrijdag hebben we een duidingsdebat. dan zijn alle stemmen officieel geteld."

Kitty Kruger van GroenLinks zag het aantal zetels van haar partij verdubbelen van 2 naar 4: "We kunnen meebesturen en moeten serieus genomen worden." GroenLinks wil vooral jongerenhuisvesting bespreekbaar maken en duurzaamheid inbrengen. "Het is geen vijf voor, maar vijf over twaalf", zegt Kruger.

VVD-lijsttrekker Maarten Burggraaf remt haar een beetje af: "We willen het hoogst mogelijke rendement als we de aandelen van Eneco verkopen." De VVD gaat van 3 naar 5 zetels. "Toch willen wij een duurzame bestemming", zegt Schalken van BvD.

"We hebben inderdaad een links convenant ondertekend, maar we nemen nu eerst even wat rust om onze mogelijkheden te bekijken", zegt Kruger van GroenLinks.

Lees ook

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

kiltunneldordtstreetview

Let op: Kiltunnel richting Dordrecht avond en nacht dicht

De Kiltunnel van ‘s-Gravendeel naar Dordrecht is woensdagavond- en nacht afgesloten vanwege herstelwerkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid, meldt de provincie.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.