Dordrecht, Netherlands

Grote belangstelling voor Dordtse schilderijen in Ohio

Schilderijen uit het Dordrechts Museum zijn goed bekeken in de VS. Tijdens de tentoonstelling ‘Life in the Age of Rembrandt’ in het Columbus Museum of Art in Ohio zijn er 120.000 bezoekers geweest. Het was een van de best bezochte exposities ooit in het museum.
Robert van Loon | 23 juli 2019 15:11 | Aangepast op 23 juli 2019 15:11
De tentoonstelling bestond uit schilderijen uit de Dordtse collectie die de schilderkunst en cultuur uit de Gouden Eeuw lieten zien. Ook waren er historische meubels en gebruiksvoorwerpen van museum Huis van Gijn.


Het uitlenen aan de Amerikanen krijgt een vervolg in 2020 als topstukken uit Ohio langskomen voor de expositie ‘Pioniers van het modernisme’. Deze tentoonstelling gaat over de verandering van de schilderkunst.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Lees ook

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...