Dordrecht, Netherlands

Grote belangstelling voor Dordtse schilderijen in Ohio

Schilderijen uit het Dordrechts Museum zijn goed bekeken in de VS. Tijdens de tentoonstelling ‘Life in the Age of Rembrandt’ in het Columbus Museum of Art in Ohio zijn er 120.000 bezoekers geweest. Het was een van de best bezochte exposities ooit in het museum.
Robert van Loon | 23 juli 2019 15:11 | Aangepast op 23 juli 2019 15:11
De tentoonstelling bestond uit schilderijen uit de Dordtse collectie die de schilderkunst en cultuur uit de Gouden Eeuw lieten zien. Ook waren er historische meubels en gebruiksvoorwerpen van museum Huis van Gijn.


Het uitlenen aan de Amerikanen krijgt een vervolg in 2020 als topstukken uit Ohio langskomen voor de expositie ‘Pioniers van het modernisme’. Deze tentoonstelling gaat over de verandering van de schilderkunst.

Lees ook

Man die ravage veroorzaakte op N214 had vijf keer te veel gedronken

De veroorzaker van een zwaar verkeersongeluk op de N214 in 2024 had vijf keer te veel gedronken. Dat...

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

De sluiting van het veganistische eetcafé Rebel Rebel in Dordrecht is voor veel Dordtenaren een klap...

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...