gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grote duisternis in het Wielwijkpark: omwonenden eisen oplossing

a1aaa666a8b171e070e915c6facf5a70

Het is al een tijdje pikkedonker in het Wielwijkpark in Dordrecht. Er ontbreken lantarenpalen in een deel van het park en op de Zuidendijk staan enkele uit, wat voor onveilige situaties zorgt. En daar zijn buurtbewoners helemaal klaar mee.

Redactie Streekomroep | Monique de Graaf |  | Aangepast op
“Ze hebben het park zo goed als opgeknapt, maar de gemeente is het een en ander vergeten. Namelijk dat er verlichting ontbreekt.” Marcel Versteeg loopt wat gefrustreerd voor ons uit. Hij laat ons het Wielwijkpark zien, althans wat je er van kunt zien. Het is 18.15 uur ’s avonds en je ziet eigenlijk geen hand voor ogen.

In een deel van het park staan namelijk geen lantarenpalen. “Mijn dochter die werkt dus tot ’s avonds laat en die is verplicht om om te rijden, omdat het hier totaal niet verlicht is", gaat Versteeg verder.

Vernieuwing
Vanaf 2023 is de gemeente Dordrecht bezig met het vernieuwen van het park in de wijk Wielwijk. Ze hoopte het park aantrekkelijker te maken door een nieuw speeltuintje, fiets- en wandelpaden en betere watergangen toe te voegen. Alleen is dat aantrekkelijker maken minder goed gelukt, aangezien het gebrek aan licht buurtbewoners een onveilig gevoel geeft.

Buurtbewoner Marcel Versteg is niet de enige die zich hieraan ergert. Er zijn wel meer dan 30 meldingen via de gemeentelijke Fixi-app gedaan over dit probleem. Niet alleen een deel van het park is sinds september duister, ook een gedeelte van de Zuidendijk is onverlicht. "We voelen ons eigen niet gehoord, nee”, duidt Versteeg de situatie.

VVD ziet het probleem
De Dordtse VVD trekt zich nu het lot van de buurt aan. Alexander Kuhlmann heeft aan de verantwoordelijk wethouder vragen gestuurd. Daarin belicht hij het probleem, want ook hij ziet geen hand voor ogen. “Wij maken ons zorgen over de onveiligheid van dit fietspad. En we willen dat dat wordt opgelost”, vertelt Kuhlmann.

Een woordvoerder van de gemeente laat weten dat de vragen van de VVD zijn binnengekomen en doorgestuurd naar de juiste wethouder. Over ongeveer zes tot acht kan een reactie worden verwacht.

Tot die tijd moeten Marcel Versteeg en anderen hun ommetje dus in het donker maken. Hij hoopt van harte dat er een oplossing komt, maar het vertrouwen is broos. “Tot nu toe doet de gemeente helemaal niets, dus ik hoop maar dat de VVD hier behoorlijke verandering in kan brengen.”

Bekijk ook deze reportage op ons YouTube-kanaal.

Lees meer over:

Lees ook

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.