Dordrecht, Netherlands

Grote Kerk weer open; vrijwilliger Ans miste contact met bezoekers

Door de nieuwe versoepelingen die afgelopen weekend zijn ingegaan, mag ook de Grote Kerk in Dordrecht weer bezoekers ontvangen. De heropening geldt wel alleen nog voor de kerk en niet de toren. "Op die smalle trappetjes is het lastig de anderhalve meter te bewaren," aldus dominee Paul Wansink. Hij en zijn team aan vrijwilligers vinden het in ieder geval een heugelijke dag. "We zijn heel blij."
Alexander Eleveld | 9 juni 2021 14:30 | Aangepast op 9 juni 2021 14:30
Ans Nouwen is één van de bijna 200 vrijwilligers van de Grote Kerk. Zij runt onder andere het winkeltje en doet dit al 13 jaar. "Ik vind het heel fijn dat de kerk weer open mag. Ik heb het contact met bezoekers en collega's echt gemist," vertelt Ans.

Er geldt vanaf de heropening wel een nieuw tarief van 4 euro om binnen te komen. Dit komt in plaats van de twee losse kaartjes van 2 euro voor zowel de kerk als de toren. Wat betreft dominee Wansink wordt hiermee de administratieve rompslomp een stuk verminderd. En hoewel de toren nog niet open is, hoopt hij dat deze wel weer snel open mag: "Het lijkt meer te kosten op deze manier, maar dat is niet zo." Daarnaast haast de dominee door te zeggen dat onder sommige omstandigheden er niet moeilijk gedaan wordt over het entreegeld.

Door het coronajaar heeft de Grote Kerk veel huurinkomsten misgelopen. Omgerekend zo'n 50.000 euro in een jaar. Des te meer dat de kerk zijn entreegelden nodig heeft om het historische pand te onderhouden.


In de kerk kunnen bezoekers de welbekende auiotour doen of een kaarsje branden. "Het mooiste is toch wel het dwalen door het gebouw," vertelt dominee Wansink. Ans hoopt in ieder geval dat het volgend jaar weer "normaal" druk wordt met onder andere buitenlandse toeristen.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Taakstraf voor Dordtenaar (51) die drugslab runde

De man die in een bedrijfspand aan de Rijksstraatweg in Dordrecht een drugslab runde, is veroordeeld...

Vier zeges op rij voor FC Dordrecht, huurlingen zijn goud waard

FC Dordrecht had sinds 2019 niet meer bij Jong AZ gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering ...

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

In de gemeente Molenlanden is er veel ophef over de mogelijke komst van een nieuwe opvanglocatie voo...

Amarise (10) heeft zeldzame spierziekte, rolstoelbus zou helpen: ‘We tillen ons een hernia’

Het Dordtse gezin Fledderman is een crowdfundig gestart, in de hoop een rolstoelbus bij elkaar te sp...

Reeks autobranden houdt aan: Range Rover in vlammen op

Een auto is in de nacht van zondag in maandag verwoest door brand in Dordrecht. Dat gebeurde even vo...

Minder intercity's tussen Dordrecht en Rotterdam

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam Centraal moesten maandagochtend rekening houden met vertragi...