gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grote oefening Rode Kruis

Het Rode Kruis houdt zaterdag 14 maart een grote oefening in Dordrecht, waarbij een dreigende overstroming wordt nagebootst.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het is de landelijke aftrap van het nieuwe burgerhulpnetwerk Ready2Help, dat door het Rode Kruis is opgezet. Via een app kunnen mensen zich bij het netwerk aanmelden en krijgen dan een sms als er in de buurt een calamiteit plaatsvindt waarbij ze zouden kunnen helpen. Voor deze oefening zijn woensdag circa 300 mensen uit de stad en de omgeving gevraagd een handje te komen toesteken.

Zaterdag is het scenario een overstroming, zodat de praktijkoefening o.a. bestaat uit het vullen van zandzakken en opruimen van takken en modder om een wijk weer bewoonbaar te maken. De oefening wordt twee keer gehouden, ‘s ochtends met hoogwaardigheidsbekleders en ‘s middags met vrijwilligers.

De eerste test van het netwerk is de afgelopen week uitgevoerd. Een dikke 4600 aangesloten mensen kregen een sms, waarbij ze op de test werden gewezen.

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”