gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grote oefening Rode Kruis

Het Rode Kruis houdt zaterdag 14 maart een grote oefening in Dordrecht, waarbij een dreigende overstroming wordt nagebootst.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het is de landelijke aftrap van het nieuwe burgerhulpnetwerk Ready2Help, dat door het Rode Kruis is opgezet. Via een app kunnen mensen zich bij het netwerk aanmelden en krijgen dan een sms als er in de buurt een calamiteit plaatsvindt waarbij ze zouden kunnen helpen. Voor deze oefening zijn woensdag circa 300 mensen uit de stad en de omgeving gevraagd een handje te komen toesteken.

Zaterdag is het scenario een overstroming, zodat de praktijkoefening o.a. bestaat uit het vullen van zandzakken en opruimen van takken en modder om een wijk weer bewoonbaar te maken. De oefening wordt twee keer gehouden, ‘s ochtends met hoogwaardigheidsbekleders en ‘s middags met vrijwilligers.

De eerste test van het netwerk is de afgelopen week uitgevoerd. Een dikke 4600 aangesloten mensen kregen een sms, waarbij ze op de test werden gewezen.

Lees ook

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.

fotohvc

Improviseren met vuilniswagens door lange brugsluiting: dit verandert er

De maandenlange sluiting van de Papendrechtsebrug heeft gevolgen voor afvalverwerkers in de regio. Onder meer voor HVC wordt het flink improviseren. “Ben je gewend dat we in de ochtend komen, kan het voorkomen dat in de middag je papier of gft wordt ingezameld.”

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.