gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grote onduidelijkheid bij inzamelingsactie oliezwanen

8b9361a5d44bd9c2337ee53f3e381929

Bij de inzamelingsacties voor de getroffen zwanen tijdens de olieramp in de Rotterdamse haven een paar weken geleden heerst grote er onduidelijkheid.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Rijkswaterstaat woordvoerder Hanneke Derksen geeft aan dat doneren niet meer nodig is. Zij verwijst hierbij naar een bericht op de liveblog van 28 juni waarin staat dat er genoeg schoonmaakmiddelen zijn en dat meer schoonmaakmiddel niet meer nodig is. De partijen waaraan gedoneerd kan worden, zoals DierenSOS Dordrecht, waren hier echter niet van op de hoogte.

De DierenSOS Dordrecht geeft aan: "Het is voor ons nog steeds onduidelijk. We zijn nog steeds bezig met inzamelen". Tot op heden worden er zelfs hulpmiddelen vanuit Lelystad naar de DierenSOS gebracht. Hiervan zegt Rijkswaterstaat om te informeren bij het noodnummer, zodat er wordt gecontroleerd of het nog wel nodig is.

Het noodcentrum, waar alle hulpmiddelen worden afgeleverd, houdt niet bij wie de donaties doen. De donateurs weten op dit moment dan ook niet van de stop.Eerder vanmiddag liet Rosanne Noldus(leerling groep 5 van basisschool MKC Mozaïek) weten zich in te zetten voor de getroffen zwanen.

De hulpmiddelen die overblijven worden opgeslagen bij de diverse hulpinstanties voor een volgend incident.

Rijkswaterstaat, de Brandweer en de Dierenbescherming zijn gestopt met zwanen uit water halen. Akka's Ganzenparadijs uit Drenthe gaat door met het helpen van de zwanen ondanks het verbod.

Lees ook

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.