gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grote onduidelijkheid bij inzamelingsactie oliezwanen

8b9361a5d44bd9c2337ee53f3e381929.jpg

Bij de inzamelingsacties voor de getroffen zwanen tijdens de olieramp in de Rotterdamse haven een paar weken geleden heerst grote er onduidelijkheid.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Rijkswaterstaat woordvoerder Hanneke Derksen geeft aan dat doneren niet meer nodig is. Zij verwijst hierbij naar een bericht op de liveblog van 28 juni waarin staat dat er genoeg schoonmaakmiddelen zijn en dat meer schoonmaakmiddel niet meer nodig is. De partijen waaraan gedoneerd kan worden, zoals DierenSOS Dordrecht, waren hier echter niet van op de hoogte.

De DierenSOS Dordrecht geeft aan: "Het is voor ons nog steeds onduidelijk. We zijn nog steeds bezig met inzamelen". Tot op heden worden er zelfs hulpmiddelen vanuit Lelystad naar de DierenSOS gebracht. Hiervan zegt Rijkswaterstaat om te informeren bij het noodnummer, zodat er wordt gecontroleerd of het nog wel nodig is.

Het noodcentrum, waar alle hulpmiddelen worden afgeleverd, houdt niet bij wie de donaties doen. De donateurs weten op dit moment dan ook niet van de stop.Eerder vanmiddag liet Rosanne Noldus(leerling groep 5 van basisschool MKC Mozaïek) weten zich in te zetten voor de getroffen zwanen.

De hulpmiddelen die overblijven worden opgeslagen bij de diverse hulpinstanties voor een volgend incident.

Rijkswaterstaat, de Brandweer en de Dierenbescherming zijn gestopt met zwanen uit water halen. Akka's Ganzenparadijs uit Drenthe gaat door met het helpen van de zwanen ondanks het verbod.

Lees ook

jokefoto.png

Iconische steward Joke neemt afscheid van FC Dordrecht: ‘Ik ga alles missen hier’

Ze raakte gewond, maar wordt ook luidkeels toegezongen. Na 25 jaar stopt Joke Louwersheimer (68) als steward van FC Dordrecht. Hoewel ze haar club maar moeilijk kan loslaten, vindt ze het mooi geweest. Met een lach en een traan neemt ze afscheid. “Ik heb een hoop vrienden gemaakt.”

relschopper FC.png

Supporter FC Dordrecht gaat opnieuw in de fout: veroordeeld voor openlijke geweldpleging

Een 31-jarige Dordtenaar heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden opgelegd gekregen, voor het plegen van openlijk geweld tegen meerdere agenten. Dat deed hij in aanloop naar de wedstrijd van FC Dordrecht tegen FC Den Bosch, aan het begin van dit jaar.

merwedelingelijn01.jpg

Voor één euro een hele dag met het ov: Qbuzz in actie voor CliniClowns

Reizigers in de streek kunnen binnenkort een hele dag reizen voor één euro met het openbaar vervoer van Qbuzz. De opbrengst gaat naar de CliniClowns, een stichting die zorgt voor plezier en afleiding bij zieke kinderen.

fouilleren.png

Tientallen wapens gevonden bij preventief fouilleren in Dordrecht, maatregel verlengd

Het preventief fouilleren in Dordrecht wordt met een jaar verlengd. Dat betekent dat mensen op verschillende plekken in de stad zonder concrete verdenking gefouilleerd mogen worden of dat voertuigen daar gecontroleerd mogen worden. Bij dergelijke controles zijn in meer dan een jaar tijd ruim dertig wapens van straat gehaald.

fotopersburobusinkdordt.jpg

Zwaargewonde bij bedrijfsongeluk in Dordrecht

Bij een bedrijfsongeval op industrieterrein Dordtse Kil III in Dordrecht is donderdagochtend iemand zwaargewond geraakt. Volgens een woordvoerder van de politie zou er iets op zijn voet zijn gevallen.

plucheplakkers

Welgemeend advies van de Plucheplakkers voor deze FC Dordrecht-middenvelders

FC Dordrecht is uitgespeeld in de Keuken Kampioen Divisie. Na het 4-1 verlies bij Almere City kan de ploeg van trainer Dirk Kuijt alleen nog tiende, elfde of twaalfde worden. De Plucheplakkers maken na de nederlaag in Flevoland de balans op.