gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grote onduidelijkheid bij inzamelingsactie oliezwanen

8b9361a5d44bd9c2337ee53f3e381929

Bij de inzamelingsacties voor de getroffen zwanen tijdens de olieramp in de Rotterdamse haven een paar weken geleden heerst grote er onduidelijkheid.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Rijkswaterstaat woordvoerder Hanneke Derksen geeft aan dat doneren niet meer nodig is. Zij verwijst hierbij naar een bericht op de liveblog van 28 juni waarin staat dat er genoeg schoonmaakmiddelen zijn en dat meer schoonmaakmiddel niet meer nodig is. De partijen waaraan gedoneerd kan worden, zoals DierenSOS Dordrecht, waren hier echter niet van op de hoogte.

De DierenSOS Dordrecht geeft aan: "Het is voor ons nog steeds onduidelijk. We zijn nog steeds bezig met inzamelen". Tot op heden worden er zelfs hulpmiddelen vanuit Lelystad naar de DierenSOS gebracht. Hiervan zegt Rijkswaterstaat om te informeren bij het noodnummer, zodat er wordt gecontroleerd of het nog wel nodig is.

Het noodcentrum, waar alle hulpmiddelen worden afgeleverd, houdt niet bij wie de donaties doen. De donateurs weten op dit moment dan ook niet van de stop.Eerder vanmiddag liet Rosanne Noldus(leerling groep 5 van basisschool MKC Mozaïek) weten zich in te zetten voor de getroffen zwanen.

De hulpmiddelen die overblijven worden opgeslagen bij de diverse hulpinstanties voor een volgend incident.

Rijkswaterstaat, de Brandweer en de Dierenbescherming zijn gestopt met zwanen uit water halen. Akka's Ganzenparadijs uit Drenthe gaat door met het helpen van de zwanen ondanks het verbod.

Lees ook

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.