gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grote onduidelijkheid bij inzamelingsactie oliezwanen

8b9361a5d44bd9c2337ee53f3e381929

Bij de inzamelingsacties voor de getroffen zwanen tijdens de olieramp in de Rotterdamse haven een paar weken geleden heerst grote er onduidelijkheid.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Rijkswaterstaat woordvoerder Hanneke Derksen geeft aan dat doneren niet meer nodig is. Zij verwijst hierbij naar een bericht op de liveblog van 28 juni waarin staat dat er genoeg schoonmaakmiddelen zijn en dat meer schoonmaakmiddel niet meer nodig is. De partijen waaraan gedoneerd kan worden, zoals DierenSOS Dordrecht, waren hier echter niet van op de hoogte.

De DierenSOS Dordrecht geeft aan: "Het is voor ons nog steeds onduidelijk. We zijn nog steeds bezig met inzamelen". Tot op heden worden er zelfs hulpmiddelen vanuit Lelystad naar de DierenSOS gebracht. Hiervan zegt Rijkswaterstaat om te informeren bij het noodnummer, zodat er wordt gecontroleerd of het nog wel nodig is.

Het noodcentrum, waar alle hulpmiddelen worden afgeleverd, houdt niet bij wie de donaties doen. De donateurs weten op dit moment dan ook niet van de stop.Eerder vanmiddag liet Rosanne Noldus(leerling groep 5 van basisschool MKC Mozaïek) weten zich in te zetten voor de getroffen zwanen.

De hulpmiddelen die overblijven worden opgeslagen bij de diverse hulpinstanties voor een volgend incident.

Rijkswaterstaat, de Brandweer en de Dierenbescherming zijn gestopt met zwanen uit water halen. Akka's Ganzenparadijs uit Drenthe gaat door met het helpen van de zwanen ondanks het verbod.

Lees ook

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.

peterdenotter

FC Dordrecht bevestigt: Peter den Otter nieuwe keeperstrainer

Peter den Otter is de nieuwe keeperstrainer van FC Dordrecht. De 55-jarige Dordtenaar komt over van Willem II en tekent een contract voor twee jaar.

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.