gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grote onduidelijkheid bij inzamelingsactie oliezwanen

8b9361a5d44bd9c2337ee53f3e381929

Bij de inzamelingsacties voor de getroffen zwanen tijdens de olieramp in de Rotterdamse haven een paar weken geleden heerst grote er onduidelijkheid.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Rijkswaterstaat woordvoerder Hanneke Derksen geeft aan dat doneren niet meer nodig is. Zij verwijst hierbij naar een bericht op de liveblog van 28 juni waarin staat dat er genoeg schoonmaakmiddelen zijn en dat meer schoonmaakmiddel niet meer nodig is. De partijen waaraan gedoneerd kan worden, zoals DierenSOS Dordrecht, waren hier echter niet van op de hoogte.

De DierenSOS Dordrecht geeft aan: "Het is voor ons nog steeds onduidelijk. We zijn nog steeds bezig met inzamelen". Tot op heden worden er zelfs hulpmiddelen vanuit Lelystad naar de DierenSOS gebracht. Hiervan zegt Rijkswaterstaat om te informeren bij het noodnummer, zodat er wordt gecontroleerd of het nog wel nodig is.

Het noodcentrum, waar alle hulpmiddelen worden afgeleverd, houdt niet bij wie de donaties doen. De donateurs weten op dit moment dan ook niet van de stop.Eerder vanmiddag liet Rosanne Noldus(leerling groep 5 van basisschool MKC Mozaïek) weten zich in te zetten voor de getroffen zwanen.

De hulpmiddelen die overblijven worden opgeslagen bij de diverse hulpinstanties voor een volgend incident.

Rijkswaterstaat, de Brandweer en de Dierenbescherming zijn gestopt met zwanen uit water halen. Akka's Ganzenparadijs uit Drenthe gaat door met het helpen van de zwanen ondanks het verbod.

Lees ook

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

ArtikelbijFoto

Geschokte reacties op geheime verplaatsing lichamen: 'Luguber en respectloos'

Verontwaardiging in Dubbeldam vanwege het nieuws dat 21 lichamen in 2020 vanaf de begraafplaats in de Dordtse wijk naar begraafplaats Essenhof zijn versleept. Nabestaanden wisten hier niets van en daarnaast is door administratieve rompslomp niet duidelijk welke lichamen er zijn verplaatst.

Alpacajong

Feest op kinderboerderij: alpacajong Nacho is geboren

Alpacavrouwtje Flame is woensdagavond bevallen bij Kinderboerderij Papenhoeve in Papendrecht. Rond 19.15 uur werd jongetje Nacho geboren. Flame heeft de bevalling helemaal zelf gedaan en iedereen maakt het goed.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?