gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grote overlast werk aan spoor

Zowel NS als Arriva gaan in december werkzaamheden uitvoeren aan het spoor.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Op de lijn Dordrecht-Rotterdam wordt het werk in twee perioden uitgevoerd. De eerste loopt van zaterdag 3 tot en met zondag 18 december, de tweede van zaterdag 7 tot en met zondag 22 januari. Omdat het om uitgebreide werkzaamheden aan de Willemstunnel en stations gaat zijn de gevolgen voor het treinverkeer groot. Station Blaak wordt zelfs twee keer drie dagen helemaal gesloten. 
Op weekdagen zijn er twee van de vier sporen vrij voor het treinverkeer, zodat er minder treinen rijden. 
In de weekenden is er maar één spoor beschikbaar, maar daar rijden alleen Thalys- en goederentreinen. Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam worden dan met bussen vervoerd. Verder rijden er bussen van Zwijndrecht naar Rotterdam-Alexander en naar Schiedam. Ook rijden er spitsbussen voor studenten uit Tilburg en Breda naar de universiteiten in Rotterdam en Delft. NS zegt wel rekening te houden met de drukte rond de kerstmarkt in Dordrecht.

Bij Arriva beperkt de hinder zich tot het weekend van 3 en 4 december. Dan rijdt er één trein per uur tussen Dordrecht en Gorinchem, maar op andere tijden en vanaf andere sporen dan normaal. Twee stoptreinen per uur rijden er tussen Stadspolders en Gorinchem. In Gorinchem moet worden overgestapt voor de rit naar Geldermalsen. Op dat traject rijden de treinen wel normaal.

Lees ook

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

yv202672593A05427

Goals Vugts en Venema niet voldoende voor zege FC Dordrecht op Al Khaleej

FC Dordrecht leek zaterdag nipt af te rekenen met Al Khaleej uit Saoedi-Arabië, maar in de allerlaatste minuut slikte de club alsnog een tegentreffer: 2-2. Senne Vugts en Nick Venema scoorden in het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart.

biesboschharmblom

Vastlopen ligt op de loer: watersporters gewaarschuwd voor lage waterstand

Wie de komende weken met een motorboot de Biesbosch in wil, doet er goed aan zich voor te bereiden. Door de aanhoudende droogte staan veel kreken uitzonderlijk laag en raken ze steeds meer begroeid met waterplanten en algen. "De plantengroei is wel een dingetje."