gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grote overlast werk aan spoor

Zowel NS als Arriva gaan in december werkzaamheden uitvoeren aan het spoor.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Op de lijn Dordrecht-Rotterdam wordt het werk in twee perioden uitgevoerd. De eerste loopt van zaterdag 3 tot en met zondag 18 december, de tweede van zaterdag 7 tot en met zondag 22 januari. Omdat het om uitgebreide werkzaamheden aan de Willemstunnel en stations gaat zijn de gevolgen voor het treinverkeer groot. Station Blaak wordt zelfs twee keer drie dagen helemaal gesloten. 
Op weekdagen zijn er twee van de vier sporen vrij voor het treinverkeer, zodat er minder treinen rijden. 
In de weekenden is er maar één spoor beschikbaar, maar daar rijden alleen Thalys- en goederentreinen. Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam worden dan met bussen vervoerd. Verder rijden er bussen van Zwijndrecht naar Rotterdam-Alexander en naar Schiedam. Ook rijden er spitsbussen voor studenten uit Tilburg en Breda naar de universiteiten in Rotterdam en Delft. NS zegt wel rekening te houden met de drukte rond de kerstmarkt in Dordrecht.

Bij Arriva beperkt de hinder zich tot het weekend van 3 en 4 december. Dan rijdt er één trein per uur tussen Dordrecht en Gorinchem, maar op andere tijden en vanaf andere sporen dan normaal. Twee stoptreinen per uur rijden er tussen Stadspolders en Gorinchem. In Gorinchem moet worden overgestapt voor de rit naar Geldermalsen. Op dat traject rijden de treinen wel normaal.

Lees ook

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”