Dordrecht, Netherlands

Grote overlast werk aan spoor

Zowel NS als Arriva gaan in december werkzaamheden uitvoeren aan het spoor.
Gert van der Steen | 1 december 2016 11:16 | Aangepast op 1 december 2016 11:16
Op de lijn Dordrecht-Rotterdam wordt het werk in twee perioden uitgevoerd. De eerste loopt van zaterdag 3 tot en met zondag 18 december, de tweede van zaterdag 7 tot en met zondag 22 januari. Omdat het om uitgebreide werkzaamheden aan de Willemstunnel en stations gaat zijn de gevolgen voor het treinverkeer groot. Station Blaak wordt zelfs twee keer drie dagen helemaal gesloten. 
Op weekdagen zijn er twee van de vier sporen vrij voor het treinverkeer, zodat er minder treinen rijden. 
In de weekenden is er maar één spoor beschikbaar, maar daar rijden alleen Thalys- en goederentreinen. Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam worden dan met bussen vervoerd. Verder rijden er bussen van Zwijndrecht naar Rotterdam-Alexander en naar Schiedam. Ook rijden er spitsbussen voor studenten uit Tilburg en Breda naar de universiteiten in Rotterdam en Delft. NS zegt wel rekening te houden met de drukte rond de kerstmarkt in Dordrecht.

Bij Arriva beperkt de hinder zich tot het weekend van 3 en 4 december. Dan rijdt er één trein per uur tussen Dordrecht en Gorinchem, maar op andere tijden en vanaf andere sporen dan normaal. Twee stoptreinen per uur rijden er tussen Stadspolders en Gorinchem. In Gorinchem moet worden overgestapt voor de rit naar Geldermalsen. Op dat traject rijden de treinen wel normaal.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

Illegale sekswerkers aangetroffen, ook drugs en een wapen gevonden

Handhavers hebben vorige week in onze streek meerdere illegale sekswerkers betrapt. In Sliedrecht zi...

Maatschappelijke organisaties kijken uit naar nieuwe plek: keihard nodig

Meerdere maatschappelijke organisaties in Ridderkerk krijgen een gezamenlijke plek aan de Havenstraa...

Raadsleden over geweldsuitbarsting Bleskensgraaf: ‘We zijn dit niet gewend’

Een anti-azc-protest dat uit de hand loopt en de ME die ingrijpt. Een dag nadat agenten met glas en ...

Straks eerste drive-in stembureau van onze streek: vanuit je auto stemmen

In Ridderkerk kun je de komende gemeenteraadsverkiezingen op een wel heel bijzondere manier stemmen....

Letterlijke én figuurlijke mijlpaal voor IKC Prins Bernhardschool

De leerlingenraad van de IKC Prins Bernhardschool in Dordrecht heeft woensdagochtend samen met wetho...

Protest azc Molenlanden loopt uit de hand, ME bekogeld met glas en stenen

Bij het gemeentehuis in Bleskensgraaf is dinsdagavond een demonstratie tegen de komst van asielzoeke...