gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grote overlast werk aan spoor

Zowel NS als Arriva gaan in december werkzaamheden uitvoeren aan het spoor.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Op de lijn Dordrecht-Rotterdam wordt het werk in twee perioden uitgevoerd. De eerste loopt van zaterdag 3 tot en met zondag 18 december, de tweede van zaterdag 7 tot en met zondag 22 januari. Omdat het om uitgebreide werkzaamheden aan de Willemstunnel en stations gaat zijn de gevolgen voor het treinverkeer groot. Station Blaak wordt zelfs twee keer drie dagen helemaal gesloten. 
Op weekdagen zijn er twee van de vier sporen vrij voor het treinverkeer, zodat er minder treinen rijden. 
In de weekenden is er maar één spoor beschikbaar, maar daar rijden alleen Thalys- en goederentreinen. Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam worden dan met bussen vervoerd. Verder rijden er bussen van Zwijndrecht naar Rotterdam-Alexander en naar Schiedam. Ook rijden er spitsbussen voor studenten uit Tilburg en Breda naar de universiteiten in Rotterdam en Delft. NS zegt wel rekening te houden met de drukte rond de kerstmarkt in Dordrecht.

Bij Arriva beperkt de hinder zich tot het weekend van 3 en 4 december. Dan rijdt er één trein per uur tussen Dordrecht en Gorinchem, maar op andere tijden en vanaf andere sporen dan normaal. Twee stoptreinen per uur rijden er tussen Stadspolders en Gorinchem. In Gorinchem moet worden overgestapt voor de rit naar Geldermalsen. Op dat traject rijden de treinen wel normaal.

Lees ook

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: vooruitblik op DrechtStadLoop met oudgediende en jong talent

Zo’n 2800 elitelopers, liefhebbers en recreanten verzamelen zich zondag op het Statenplein in Dordrecht voor de DrechtStadLoop. Ook Papendrechter Roy Hoornweg (40), die aan het einde van zijn atletenloopbaan zit, loopt zondag mee. Presentator Ben Corino gaat zaterdag in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met hem.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.