gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grote partij illegaal vuurwerk in woning

16c54ef4feecefc88a2cd4ff765be630

De politie heeft zondag 28-jarige bewoner van het Suze Groeneweg-erf aangehouden. De man had in zijn slaapkamer een grote hoeveelheid illegaal vuurwerk liggen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"De klap die de 93 Cobra's, 4 Shells en 2 mortieren zou opleveren, zou gevaar opleveren voor hemzelf en de omwonenden", laat een woordvoerder weten. “Het vuurwerk lag nota bene op een plek waar warmte en elektriciteit voor spontane ontbranding zouden kunnen zorgen.”


Het vuurwerkteam kwam de Dordtenaar op het spoor in een onderzoek naar vuurwerkverkoop. Hij wordt later voor de rechter verschijnen.


Dit jaar geldt er sowieso een algeheel vuuwerkverbod, ook voor legaal vuuwerk. Dit is ingesteld door de overheid om extra druk op de al zwaar belaste zorg en op de handhaving van de openbare orde te voorkomen. Alleen het afsteken van categorie 1 vuurwerk is toegestaan.
2ca8347413225286224b96603fb63326
7a3988a07e270c2cce7388e2673d805f

Lees ook

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

rianne fot 1

Poëzie redde het leven van Rianne: 'Ik kon opeens weer vertellen hoe ik mij voelde'

Jarenlang zat Rianne den Ouden (25) in de psychiatrie. Maar terwijl de Zwijndrechtse op het diepste punt zat, weggestopt op een gesloten afdeling, hervond ze haar levenslust in gedichten. “Ik ontdekte per ongeluk de kracht van woorden", vertelt ze nu over haar bundel 'Op een dag vlieg ik weg'.

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.