De rook is ontstaan door extra affakkelen: een mechanisme dat als veiligheidsmaatregel in werking treedt bij het uitvallen van de stroom in fabrieken. De situatie is inmiddels onder controle.
Soms is extra fakkelen nodig bij storingen en onderhoud. "De stroom was uitgevallen en dan wordt er direct extra afgefakkeld. Dat gebeurt dus eigenlijk uit voorzorg", vertelde een woordvoerder van Shell aan
Omroep Brabant.De brandweer was met veel brandweerwagens en mankracht aanwezig.
Enorme vuurzee
Als inwoners van onze regio dikke rookwolken boven Moerdijk zien gaan de gedachten terug naar 2011. Wat begon als een klein brandje bij het bedrijf Chemiepack, mondde uit in een gigantische vuurzee. Een medewerker probeerde een bevroren pomp met een brander te ontdooien met desastreuze gevolgen.
Roetdeeltjes
De grote rookwolken waren tot ver in de regio te zien en ook de gevolgen van de brand waren hier merkbaar. In de Hoekse Waard kwamen flinke hoeveelheden roetdeeltjes neer.
Rijnmond sprak toen met brandweermensen, boeren en politici over deze enorme brand in Moerdijk. Lees hun verhaal
hier.