gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Grote verslagenheid bij tuinders: gemeente trekt stekker uit volkstuin

88fc85c4f74e3ab108a04067a51d70a2

"Het raakt mij enorm", zegt Gijs Zevenhoven, voorzitter van de Vrije Tuinder. De volkstuintjes aan de Reeweg Zuid moeten wijken voor woningen. "Ik weet niet hoe ik hiermee moet omgaan." De verslagenheid is groot, zegt de voorzitter.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Al jaren zijn de tuinders in gesprek met de gemeente. De wethouder heeft donderdagavond de knoop doorgehakt. Hij wil dat de tuinders 1 december 2019 weg zijn. En het gewenste alternatief, een verhuizing naar de Domela Nieuwenhuisweg, komt er niet. De verhuiskosten zijn te hoog.

Voorzitter Gijs Zevenhoven noemt het wanbeleid. De gemeenteraad had eerder 260 duizend euro beschikbaar gesteld voor een mogelijke verhuizing. Dat is te weinig voor de vereniging. Nu de bouwplannen voor de Reeweg Zuid dichterbij komen, moet de vereniging volgens verantwoordelijk wethouder Marco Stam echt weg.

"De tuinders hebben een waarde voor de stad", zei Stam donderdag. "Maar het is een investering van bijna vijfduizend euro per tuinder. Tegenover de jaarlijkse huur van honderd euro is dat nu al buitengewoon fors."

Over de 'wat nu' durft Zevenhoven niets te zeggen. De klap is nog te groot.

Lees ook

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.