gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Haaswijkweg-West vol blauwe vlaggetjes voor geboorte Xavi

4189d5fa927da9b854392a2bbf5287fa.jpg

Dolgelukkig zijn Mervin en Melissa met hun tweede kindje, zoon Xavi. Dat mag de hele wereld weten, daarom heeft papa alles aan versieringen uit de kast getrokken. En dus hangt de hele Haaswijkweg-West vol blauwe vlaggetjes en staat de tuin vol opblaasbaby's.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
"We zijn heel gelukkig", vertelt de trotste vader, die ook bij zijn eeste kindje Lorena flink uitpakte. "Het vindt toch zijn oorsprong bij het Nederlands elftal, het versieren als Nederland speelt. Dat werd ook steeds groter. Bij de vorige geboorte had mijn vriendin me een beetje uitgedaagd, want ja je kan nu niet aankomen met een simpel slingertje."

Na de geboorte van zijn zoon Xavi was Mervin dan ook aan zijn stand verplicht om alles uit de kast te halen. "Ik wil mezelf elke keer weer overtreffen. Dus dit keer heb ik ook nog een baby op het dak geplaatst en de slingers doorgetrokken naar de hele straat. Ik wilde toch nog een tantje bijzetten."

De tuin en straat moeten er dus ook bij de geboorte van Xavi aan geloven. Het duurde alleen wel even voordat alles op zijn plek stond. "De kleine is begin van de middag geboren. In de loop van de middag zijn alle opblaasfiguren opgehaald. De rest van de avond en middenin de nacht hebben we met een team van 14 man de boel hier aan gepakt. De laatste ging om 01:30 uur weg, dus uren werk voor iedereen."

De versiering zal een maand lang vanaf Xavi’s geboorte blijven hangen.

Lees ook

merwelandne.png

Grote schrik na dodelijk ongeluk bij De Merwelanden: ‘Hier is bijna nooit toezicht’

Geschrokken reacties daags na het ongeluk bij Dordtse zwemplas de Merwelanden. Woensdagmiddag kwam een 18-jarige jongen niet meer boven na een duik in het water en overleed uiteindelijk in het ziekenhuis. Het roept vragen op over de toezicht bij de zwemplas: ‘Er staan hier vrijwel nooit toezichthouders.’

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

pexelssliedrecht.png

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

flexwoningenvlijkade.png

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

asfalteringswerkzaamheden.png

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.