gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Haat of baldadigheid?

9eadefc1dbe4c00107218c0f7e2bbb02

De regenboogvlaggen bij expo Dordt Pride zijn gestolen en de ramen van de ruimte bespuugd. Zondag trof Sandro Kortekaas dit aan bij zijn expositie ‘Kwetsbaar Verlangen’.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De regenboogvlaggen bij expo Dordt Pride zijn gestolen en de ramen van de ruimte bespuugd. De organisatie had wel tegenstand verwacht, maar reageert toch geschokt.


De expositie ‘Kwetsbaar Verlangen’ van kunstenaar Sandro Kortekaas was vanaf woensdag tot zondag te zien aan de galerie op de Spuiboulevard en ging over de kwetsbaarheid van de homoseksuele man. De regenboogvlaggen die buiten bij de expositie hingen waren allemaal gestolen, de posters op de pilaren zijn afgescheurd en op de ramen is gespuugd, specifiek op de plekken waar de affiches voor de expositie en de pride hingen.


Sandro vindt het jammer. ‘’De vlag laat toch mijn identiteit zien en het voelt alsof die is weggehaald.’’, vertelt Sandro.


Van een haat-actie gaat Sandro niet uit maar het was wel een actie gericht tegen homoseksualiteit. Zelf is hij wel wat gewend op het gebied van homo-intolerantie maar dit was, vooral tijdens de pride, toch schokkend.

Sandro neemt geen actie tegen het ongeval, maar vind dit wel een stimulans om homo-emancipatie de komende tijd op de agenda te zetten.


De expositie was zondag voor het laatst te zien.

Lees ook

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.