gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Haat of baldadigheid?

9eadefc1dbe4c00107218c0f7e2bbb02

De regenboogvlaggen bij expo Dordt Pride zijn gestolen en de ramen van de ruimte bespuugd. Zondag trof Sandro Kortekaas dit aan bij zijn expositie ‘Kwetsbaar Verlangen’.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De regenboogvlaggen bij expo Dordt Pride zijn gestolen en de ramen van de ruimte bespuugd. De organisatie had wel tegenstand verwacht, maar reageert toch geschokt.


De expositie ‘Kwetsbaar Verlangen’ van kunstenaar Sandro Kortekaas was vanaf woensdag tot zondag te zien aan de galerie op de Spuiboulevard en ging over de kwetsbaarheid van de homoseksuele man. De regenboogvlaggen die buiten bij de expositie hingen waren allemaal gestolen, de posters op de pilaren zijn afgescheurd en op de ramen is gespuugd, specifiek op de plekken waar de affiches voor de expositie en de pride hingen.


Sandro vindt het jammer. ‘’De vlag laat toch mijn identiteit zien en het voelt alsof die is weggehaald.’’, vertelt Sandro.


Van een haat-actie gaat Sandro niet uit maar het was wel een actie gericht tegen homoseksualiteit. Zelf is hij wel wat gewend op het gebied van homo-intolerantie maar dit was, vooral tijdens de pride, toch schokkend.

Sandro neemt geen actie tegen het ongeval, maar vind dit wel een stimulans om homo-emancipatie de komende tijd op de agenda te zetten.


De expositie was zondag voor het laatst te zien.

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.