gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Haatreacties na oproep Dordtse demonstratie Kick Out Zwarte Piet

78f89d5dedc3c623f47b0ef14ca73a87

Jerry Afriyie van Kick Out Zwarte Piet (KOZP) heeft op Twitter een oproep gedaan voor helpende handen in Dordrecht. “Woon je in Dordrecht en vind je het ook hoog tijd om voorgoed afscheid te nemen van zwarte piet? Sluit je dan aan bij ‘Dordrecht kan het”, valt er te lezen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Tegenstanders van de protestgroep reageren snoeihard op de oproep: “Als je tegen zwarte piet bent, rot dan op naar je eigen land”, schrijft Martin de Bakker. Cuyagrariër schrijft: "Hoog tijd om afscheid te nemen van zwarte Jerry. Hup, hup, terug naar Ghana, daar is nog zat te doen, zeker voor jou...”


‘Dordrecht kan het’ is een protestgroep van KOZP die tijdens de Dordtse intocht vorig jaar nog een protest aankondigde langs de route. Daar kwamen nog geen vijf mensen op af.

Of er dit jaar weer geprotesteerd wordt tijdens de intocht is niet bekend, zowel Afriyie als zijn management waren dinsdagmiddag niet bereikbaar voor commentaar.

Foto: Twitter Jerry Afriyie

Lees ook

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.