gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Haatreacties na oproep Dordtse demonstratie Kick Out Zwarte Piet

78f89d5dedc3c623f47b0ef14ca73a87

Jerry Afriyie van Kick Out Zwarte Piet (KOZP) heeft op Twitter een oproep gedaan voor helpende handen in Dordrecht. “Woon je in Dordrecht en vind je het ook hoog tijd om voorgoed afscheid te nemen van zwarte piet? Sluit je dan aan bij ‘Dordrecht kan het”, valt er te lezen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Tegenstanders van de protestgroep reageren snoeihard op de oproep: “Als je tegen zwarte piet bent, rot dan op naar je eigen land”, schrijft Martin de Bakker. Cuyagrariër schrijft: "Hoog tijd om afscheid te nemen van zwarte Jerry. Hup, hup, terug naar Ghana, daar is nog zat te doen, zeker voor jou...”


‘Dordrecht kan het’ is een protestgroep van KOZP die tijdens de Dordtse intocht vorig jaar nog een protest aankondigde langs de route. Daar kwamen nog geen vijf mensen op af.

Of er dit jaar weer geprotesteerd wordt tijdens de intocht is niet bekend, zowel Afriyie als zijn management waren dinsdagmiddag niet bereikbaar voor commentaar.

Foto: Twitter Jerry Afriyie

Lees ook

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.