Dordrecht, Netherlands

Hacker Albert Schweitzerziekenhuis staat terecht

Een hacker, die onder andere zou hebben ingebroken op computers van drie scholen in Rotterdam en het Albert Schweitzerziekenhuis, stond woensdagmiddag voor de Dordtse rechtbank. De benadeelden eisten 166 duizend euro schadevergoeding.
Gert van der Steen | 9 februari 2017 14:02 | Aangepast op 9 februari 2017 14:02
Het ging hierbij om een pro forma zitting, waarbij de verdere gang van zaken wordt vastgesteld. Voordat de zaak inhoudelijk kan worden behandeld moeten er nog getuigen worden gehoord en opnamen van pintransacties bij banken opgevraagd. Wanneer dat gebeurt is nog niet bekend.

Met de informatie over leerlingen die hij uit de administratie van de scholen verkreeg zou hij 90 leerlingen en zeven ouders hebben gemaild om collegegeld over te maken. Dat geld kwam op zijn eigen rekening terecht.

Bij het ziekenhuis en salarisadministrateur AFAS veranderde hij bankrekeningnummers van medewerkers. Het ziekenhuis ontdekte dat op tijd en nam maatregelen waardoor dit zonder uitgebreide verificatie niet meer mogelijk is. Andere bedrijven merkten dat niet op tijd en werden voor 23 duizend euro benadeeld. 12 duizend euro werd via pin opgenomen.

Lees ook

Sliedrechts college mag aanblijven ondanks kritiek na rapport over raadhuis

Het rapport over het oude raadhuis in Sliedrecht kost niet het hele college de kop. Het gemeentebest...

WK darts in aantocht: Wesley en Jamai willen knallen in Londen

Met twee darters is onze regio goed vertegenwoordigd op het WK, dat donderdag van start gaat in Lond...

John uit Zwijndrecht opnieuw veroordeeld voor racistische projecties Erasmusbrug: ‘Uitingen van blanke superioriteit’

Het gerechtshof in Den Haag heeft twee mannen veroordeeld voor racistische projecties op de Rotterda...

Papendrechtse regenboogpad opnieuw vernield, dit keer door brand

Het regenboogpad aan de Veerweg in Papendrecht is opnieuw doelwit geworden van vandalisme. In de nac...

Krispijnseweg aanpassen na dodelijk ongeluk? College kijkt eerst naar politie

Het Dordtse stadsbestuur overweegt een ingreep op de Krispijnseweg, maar wacht eerst het politierapp...

Schuurman is oude club nog niet vergeten: ‘Heb nog heel veel FC Dordrecht-slabbetjes’

Jari Schuurman speelde bijna 200 duels in het shirt van FC Dordrecht, maar speelde zaterdag juist te...