Dordrecht, Netherlands

Hacker steelt gegevens van klanten Nederwoon

Verhuurmakelaar Nederwoon is getroffen door een groot datalek. Een hacker heeft ingebroken op de website van Nederwoon en de gegevens buitgemaakt van mensen die tussen 2017 en 2019 ingeschreven als woningzoekende.
Robert van Loon | 25 mei 2019 10:39 | Aangepast op 25 mei 2019 10:39
De hacker heeft naast namen, adressen en contactgegevens ook burgerservicenummers en identiteitsbewijzen in handen gekregen. Klanten kregen een mailtje van de hacker, die zich voordeed als Nederwoon, waarin werd gevraagd bankgegevens op te sturen. Het is niet bekend of het de hacker is gelukt bankrekeningen van klanten binnen te komen, of om hoeveel slachtoffers het gaat.

Nederwoon verhuurt door heel Nederland zo'n 25 duizend woningen, waaronder in Dordrecht en Rotterdam. Het bedrijf heeft aangifte gedaan van de online inbraak.

Foto: Pixabay

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...