Dordrecht, Netherlands

Hacker steelt gegevens van klanten Nederwoon

Verhuurmakelaar Nederwoon is getroffen door een groot datalek. Een hacker heeft ingebroken op de website van Nederwoon en de gegevens buitgemaakt van mensen die tussen 2017 en 2019 ingeschreven als woningzoekende.
Robert van Loon | 25 mei 2019 10:39 | Aangepast op 25 mei 2019 10:39
De hacker heeft naast namen, adressen en contactgegevens ook burgerservicenummers en identiteitsbewijzen in handen gekregen. Klanten kregen een mailtje van de hacker, die zich voordeed als Nederwoon, waarin werd gevraagd bankgegevens op te sturen. Het is niet bekend of het de hacker is gelukt bankrekeningen van klanten binnen te komen, of om hoeveel slachtoffers het gaat.

Nederwoon verhuurt door heel Nederland zo'n 25 duizend woningen, waaronder in Dordrecht en Rotterdam. Het bedrijf heeft aangifte gedaan van de online inbraak.

Foto: Pixabay

Lees ook

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...

Wie wordt de nieuwe Biai of Hahn? FC Dordrecht zoekt doelman voor de toekomst

Aan de Krommedijk was het woensdag een komen en gaan van talentvolle keepers. Tijdens de eerste edit...