gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hakenkruizen verwijderd uit boom Park Merwesteyn

De vernielde boom in Park Merwesteyn staat er weer florissant bij. De gemeente heeft de boom, waar woensdag hakenkruizen in werden gekerfd, behandeld. Nu kan de verwijderde schors, weer terug groeien.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Woensdag werd bij één van de bomen in het park de bast verwijderd en werden er hakenkruizen in de ontvelde boom gekerfd. Die heeft de gemeente zoveel mogelijk verwijderd.

"Wij hebben de hakenkruizen weggesneden en de boom behandeld," vertelt een woordvoerder van de gemeente. "In die wond zit vocht wat er uit moet lopen. Ter bescherming van de wond en voor het zicht hebben we de boom met jute omwikkeld."

De schors van de boom moet verder zelfstandig terug groeien. Hoewel dat volgens de gemeente jaren kan duren, komt de schors zeker terug. Wie de hakenkruizen in de boom heeft gekerfd is niet bekend.

Foto's: Stichting Park Merwesteyn

Lees ook

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.