Dordrecht, Netherlands

Hakenkruizen verwijderd uit boom Park Merwesteyn

De vernielde boom in Park Merwesteyn staat er weer florissant bij. De gemeente heeft de boom, waar woensdag hakenkruizen in werden gekerfd, behandeld. Nu kan de verwijderde schors, weer terug groeien.
Petra Scheurwater | 18 mei 2018 11:39 | Aangepast op 18 mei 2018 11:39
Woensdag werd bij één van de bomen in het park de bast verwijderd en werden er hakenkruizen in de ontvelde boom gekerfd. Die heeft de gemeente zoveel mogelijk verwijderd.

"Wij hebben de hakenkruizen weggesneden en de boom behandeld," vertelt een woordvoerder van de gemeente. "In die wond zit vocht wat er uit moet lopen. Ter bescherming van de wond en voor het zicht hebben we de boom met jute omwikkeld."

De schors van de boom moet verder zelfstandig terug groeien. Hoewel dat volgens de gemeente jaren kan duren, komt de schors zeker terug. Wie de hakenkruizen in de boom heeft gekerfd is niet bekend.

Foto's: Stichting Park Merwesteyn

Meest gelezen

Liveblog winterweer: bussen weer op pad en avondspits op komst

Redactie Streekomroep | 5 jan 2026 16:46

Lees ook

Van sneeuwvrij tot gewoon open: zo gaan scholen om met het winterweer

Besneeuwde wegen en sporen en code oranje maken het scholieren in onze streek allesbehalve makkelijk...

Logistieke problemen in de thuiszorg: ‘Dan maar een dagje in mijn duster’

Thuiszorgmedewerkers glibberen over de weg van cliënt naar cliënt. Normaliter crossen zij op de fiet...

Deze Ridderkerkers werden extra in het zonnetje gezet tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst

Jean-Paul Haye en de vrijwilligers van Tentweek Slikkerveer hebben de Vrijwilligersprijzen Ridderker...

Let op: oude kerstboom inleveren verplaatst!

Wie zijn oude kerstboom nog kwijt wil en mee wil doen aan een speciale actie van de gemeente Dordrec...

Teruglezen: veel sneeuwpret én ov-problemen op witte woensdag

Er trok woensdag een flink pak sneeuw over de streek. Het KNMI waarschuwt voor gladheid en Rijkswate...

Drukte in het ziekenhuis door winterweer: ‘Dagelijks twintig à dertig extra breuken’

Flink aanpoten in het Albert Schweitzer ziekenhuis deze week. Door de sneeuw en gladheid gaan flink ...