Dordrecht, Netherlands

Halogeenlamp verboden, voorlopig nog wel verkocht in Lichtpaleis

Op straat gaat hij misschien niet gemist worden, maar hij verdwijnt wel uit het straatbeeld: dehalogeenlamp. Per 1 september worden deze lampen verbannen. Dit komt omdat ze niet meer aan de Europeese richtlijnen voldoen.
Petra Scheurwater | 28 augustus 2018 17:39 | Aangepast op 28 augustus 2018 17:39
Op straat gaat hij misschien niet gemist worden, maar hij verdwijnt wel uit het straatbeeld: dehalogeenlamp. Per 1 september worden deze lampen verbannen. Dit komt omdat ze niet meer aan de Europeese richtlijnen voldoen.

Lampen moeten vanaf september minimaal energielabel B hebben. Halogeenlampen vallen doorgaans in energielabel C of D. In 2012 werden de gloeilampen al verboden.


De halogeenlampen worden wel verboden, maar dat betekent niet dat het Lichtpaleis haar voorraad weg moet gooien. Winkels mogen de lampen namelijk nog wel uit verkopen.


Als alternatief voor de halogeenlamp is er de led. De gloeilamp werd eerder al verboden en ook de spaarlamp is aan het eind van zijn leven, zegt René van der Kaap, eigenaar van het Lichtpaleis. "De spaarlamp wordt door de prijsconcurrentie van de markt gedrukt. Dat is puur marktwerking." 

Ledlampen zijn veel duurzamer en stoten minder CO-2 uit. Ze zijn wel een stuk duurder dan de gebruikelijke lampen.


"De aanschafprijs van een ledlamp verdien je in zo'n vijf jaar terug en daarna ga je besparen. Want een ledlamp gaat gemiddeld 15.000 branduren mee en dat kan dus wel 15 jaar zijn", dat zegt woordvoerder van de Voorlichtingsorganisatie Milieu Centraal Kirsten Palland tegen de NOS.

Lees ook

Jubilerend Louterbloemen publiekswinnaar van Dordtse Vrijwilligersprijzen

Dierenzorgcentrum Louterbloemen uit Dordrecht is uitgeroepen tot winnaar van de publieksprijs van de...

FC Dordrecht halverwege het seizoen, De Plucheplakkers maken de balans op

De Plucheplakkers zijn er weer na de 2-0 uitnederlaag van FC Dordrecht bij Willem II. De Schapenkopp...

Drie tips over explosie Papendrecht na uitzending Opsporing Verzocht

De politie heeft drie tips ontvangen over een explosie bij een huis in Papendrecht begin juli, nadat...

Schoonzoon van scheepsbouwer Kommer Damen gearresteerd

Een van de personen die vorige week werd opgepakt in het strafrechtelijk onderzoek naar scheepsbouwe...

Ridderkerker (16) vast na beroving met vuurwapen

Een 16-jarige jongen uit Ridderkerk is woensdagavond aangehouden na een beroving met een vuurwapen. ...

650 kerstpakketten voor minima: 'Ze staan er niet alleen voor'

Honderden Dordtse minima ontvangen deze donderdag een kerstpakket. De afgelopen drie dagen stond wij...