Dordrecht, Netherlands

Handhavers starten proef met bodycams

Om de veiligheid van Dordtse handhavers te vergroten is de gemeente een proef gestart met bodycams. In totaal krijgen zes handhavers zo'n kleine camera op hun kleding.
Corrado Francke | 2 november 2020 11:10 | Aangepast op 2 november 2020 11:10
Uit ervaringen in andere gemeenten blijkt dat mensen door de bodycams minder agressief zijn tegenover handhavers. Als de proef slaagt, krijgen alle handhavers een camera.

Veiligheid

"Handhavers hebben een enorm belangrijke taak", zegt wethouder Piet Sleeking. "Dat blijkt nu maar weer eens bij de coronacrisis. Maar ook in andere tijden leveren zij een grote bijdrage aan de leefbaarheid en veiligheid in de stad. Daarom is het ook belangrijk dat zij zelf hun werk veilig kunnen doen."

De handhaver zal de camera aanzetten als er een onveilige situatie dreigt te ontstaan. Hij of zij geeft eerst een waarschuwing en straat daarna de opname. De beelden worden opgeslagen en kunnen eventueel naar de meldkamer worden gestuurd.

Livestream

Ook is er een livestreamfunctie op de bodycams. De teamcoördinator kan de beelden dan direct bekijken en hulp inzetten als dit nodig blijkt te zijn.

Beelden worden 28 dagen bewaard. Een uitzondering is wanneer de beelden moeten worden overgedragen voor onderzoek van een strafbaar feit, net als voor het behandelen van ingediende klachten over het handelen van de handhaver.

foto: Gemeente Dordrecht

Meest gelezen

Man zoekt Pokémon in park, maar valt in de sloot

Corrado Francke | 12 nov 2025 20:03

Lees ook

Fiona helpt mee in deze supermarkt met vlees inpakken: ‘Niet moeilijk’

De Jumbo Foodmarkt in winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht heeft er in één klap zes nieuwe collega...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met fotograaf Louis Meulstee

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met de Dordtse fotograaf Lo...

Hij komt, hij komt: de lieve, goede Sint is er op deze locaties

Sinterklaas en zijn pieten hebben hun reis uit Spanje bijna achter de rug en komen zaterdag aan in d...

Bus strandt in Sliedrecht: ‘Rook, iedereen eruit!’

De passagiers uit bus 388 hadden hun vrijdagochtend vast anders voorgesteld. Uit het niets wordt de ...

Problemen Jeugdwet Papendrecht ontdekt bij nog 14 gezinnen

Ook bij veertien andere gezinnen in Papendrecht is door de gemeente een te lage vergoeding uitgekeer...

CDA doet tóch mee aan verkiezingen Hardinxveld-Giessendam: 'Het kwartje viel precies de goede kant op'

Kiezers in Hardinxveld-Giessendam krijgen toch iets meer keuze dan gedacht: partij CDA staat onverwa...