gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

15efb8fbf260626921444d236639f5b6

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in de sterk vergrijzende transportsector. Een klaslokaal tussen de vrachtwagens bij Boerman Transport in Hardinxveld Giessendam moet een groot tekort aan personeel bij meerdere bedrijven oplossen.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Met het opleidingslokaal worden jongeren gestimuleerd om actief met hun opleiding bezig te zijn en er genoeg plezier uit te halen. “We doen dit omdat de jongeren op de arbeidsmarkt niet heel graag meer het klaslokaal in gaan. De opleidingen moeten zo veel mogelijk beeldend en praktisch zijn", zegt Peter Lanza, sectoradviseur van Sectorinstituut Transport en Logistiek (STL). Hij is aanwezig als deze week het lokaal officieel wordt geopend. Zo'n leerplek bij een bedrijf blijkt te werken.

"We zien elders dat er een toename in het aantal leerlingen is en dat een groter aantal leerlingen de opleiding afmaakt en beter waardeert”, vult hij aan. Het is dus niet voor niets dat Boerman Transport onder meer met Nederveen Opleidingen en Trainingen, STL en het Da Vinci College een samenwerking is aangegaan. Ook de transportbedrijven Swijnenberg Transport, Van der Vlist Transport, Vlot Logistics, De Hoop & Blom Transport – Koelcentrum Gorinchem en E. van Wijk Transport hopen hiervan te profiteren.

Langer doorwerken
Want jongere aanwas is nodig zo blijkt uit de cijfers. Eén op de drie logistieke medewerkers is 55 jaar of ouder. Ter vergelijking: landelijk is bijna een kwart van de werkenden in die leeftijdscategorie te vinden. En ook in de praktijk blijkt dat het gros van de werknemers in de transportsecttor een oudere leeftijd heeft én dat medewerkers zelfs na de pensioenleeftijd nog doorgaan met het werk.

Zo ook de 70-jarige André Kortland. Hij werkt al meer dan veertig jaar bij de Boerman Groep in allerlei hoedanigheden. En voorlopig weet hij van geen ophouden. “Misschien ga ik volgend jaar weer op cursus om mijn rijbewijs verlengen. Dan is die weer vijf jaar geldig, dus dan kan ik weer even vooruit.”

Zorgelijk
“We zitten bij de top 5 van sectoren waar het meeste tekort gaat zijn aan personeel in de categorie tussen de 35 en 45 jaar”, zegt directeur personeelszaken Ingrid van der Wegen-Korver. Volgens haar een zorgelijke ontwikkeling, net als het aantal vacatures in de branche. “Op dit moment zijn er 20.000 openstaande vacatures binnen de transportsector. Dat zijn 8.000 chauffeurs en 12.000 mensen die in de logistiek werkzaam zijn.”

En dus moet het opleidingslokaal, of wel de Opleidings-Hub zoals de officiële benaming klinkt, voor een oplossing zorgen. "We hebben gezegd dat we hier de Logistics Academy huisvesten, maar daarbij willen we ook een meerwaarde creëren voor de gehele sector, maar ook voor andere sectoren door hier scholingsmogelijkheden aan te bieden”, zegt mede-initiatiefnemer Ilse de Groot van Boerman Transport. "Het is één van de mogelijkheden om de sector weer op de kaart te zetten bij het jongere publiek, want het is heel hard nodig."

Bekijk ook onze reportage op ons YouTube-kanaal.

Lees ook

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.