gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hans de Zeeuw: ‘Supertrots om algemeen directeur van FC Dordrecht te zijn’

bef75d49e337028970f9425f93f41d33.jpg

In de eerste aflevering van De Plucheplakkers van het kalenderjaar 2024 ontvangen Arco Bomgaars (AD/De Dordtenaar), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Sjoerd de Vos (Rijnmond) niemand minder dan de algemeen directeur van FC Dordrecht: Hans de Zeeuw. Hij neemt een uur de tijd om allerlei zaken rondom de club te bespreken.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Zo wordt de financiële situatie van De Schapenkoppen uitgebreid besproken. De Zeeuw kondigt aan dat FC Dordrecht rode cijfers zal publiceren in het komende jaarverslag, maar hij legt in de podcast uit waarom. Ook gaat hij dieper in op het overnamedossier van de club. De Turkse investeerder Baris Hocagolu krijgt geen meerderheidsaandeel, omdat de KNVB daar een stokje voor steekt. De Zeeuw hoopt binnenkort een oplossing hiervoor te melden. Verder komt het stadiondossier aan bod. De Krommedijk kan al jaren een opknapbeurt gebruiken en daarin wil De Zeeuw slagen maken.

Niet dat De Zeeuw daar diep op wil ingaan, maar hij blikt kort terug op zijn beginperiode als algemeen directeur van FC Dordrecht. De situatie is flink veranderd, zo vertelt hij in De Plucheplakkers. En dat geeft hem een ‘supertrots’ gevoel.

Maar De Plucheplakkers nemen ook het sportieve plaatje door. Met de komst van Dylan Mbayo (KV Kortrijk) en Léo Seydoux (Westerlo) is de selectie van FC Dordrecht rond. Een handvol spelers mag daarom op zoek naar een nieuwe club. Zo is Malhory Noc alweer vertrokken. De Zeeuw kondigt trouwens aan dat FC Dordrecht voor de nacompetitie gaat. Dat belooft wat!

Tot slot wordt ook de actualiteit besproken. Want de podcast begint eigenlijk met het meest smeuïge nieuws van de afgelopen dagen: Leon Vlemmings, innovatiemanager van FC Dordrecht, wimpelde een aanbod van de Turkse topclub Besiktas af. De Zeeuw geeft nader tekst en uitleg over het besluit van Vlemmings. Hij wijdt trouwens ook uit over het trainingskamp in Spanje, waar volgens De Zeeuw vals zou zijn gespeeld bij de quiz. Oh ja, ook het komende thuisduel met Helmond Sport passeert de revue.

Dat en meer hoor je allemaal in een klein uurtje van De Plucheplakkers. Veel luisterplezier!

Lees ook

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Voor veel mensen kan een toiletbezoek namelijk niet wachten en dan op zoek moeten naar een fatsoenlijk openbaar toilet brengt alleen maar meer stress en onrust met zich mee. “Het brengt mensen in een sociaal isolement”, zegt MDL-fonds-directeur Mariël Croon.

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.

Brug over de Noord 2.jpg

Brug over de Noord even gestremd

De Brug over de Noord tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht is vrijdagmiddag ongeveer een uur gestremd geweest. Dat leverde in de directe omgeving vertraging op.