Dordrecht, Netherlands

Hartenkussen voor borstkankerpatiënte

In het Albert Schweitzerziekenhuis krijgen patiënten die aan borstkanker moeten worden geopereerd voortaan een hartvormig kussen.
Gert van der Steen | 30 juni 2016 13:46 | Aangepast op 30 juni 2016 13:46
In het Albert Schweitzerziekenhuis krijgen patiënten die aan borstkanker moeten worden geopereerd voortaan een hartvormig kussen. Na de operatie is de behandelde plek erg kwetsbaar. Het kussentje kan worden gebruikt als bescherming, maar verzacht ook de pijn door het gebruik van zacht materiaal. Zwellingen en spanning in de schouder worden er door verlicht.

Het idee is afkomstig van mammacareverpleegkundige Chandra Ramlal. Zij zocht ook met collega’s naar een sponsor en vond die in het Vriendenfonds van het ziekenhuis. Die verleent 1500 euro subsidie voor dit jaar. Daarmee worden de kussentjes met de hand gemaakt in een kleinschalig atelier. Voor volgend jaar zoekt de Breast Clinic al naar nieuwe sponsors.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...

Op Pad Met Ad: Rondje Dordt met de burgemeester

“U stond hoog op mijn verlanglijstje”, geeft presentator Ad van der Herik toe aan burgemeester Nanni...

Dordtse oud-wethouder Van der Linden geïnstalleerd als burgemeester in Lansingerland

“Ik fietste hier rond en dacht: dit is ‘m. Dit is de plek”, aldus Rik van der Linden, de kersverse ...

Hennep helpt niet om vervuilde moestuinen schoon te maken, blijkt uit proeven

Hennep is ‘geen realistische oplossing’ om met PFOA-vervuilde moestuinen te saneren. Dat concludeert...

Hard- en softdrugs gevonden in panden: burgemeesters grijpen in

De Dordtse burgemeester Nanning Mol heeft meerdere panden in de stad voor drie maanden gesloten na d...