Dordrecht, Netherlands

Hartenkussen voor borstkankerpatiënte

In het Albert Schweitzerziekenhuis krijgen patiënten die aan borstkanker moeten worden geopereerd voortaan een hartvormig kussen.
Gert van der Steen | 30 juni 2016 13:46 | Aangepast op 30 juni 2016 13:46
In het Albert Schweitzerziekenhuis krijgen patiënten die aan borstkanker moeten worden geopereerd voortaan een hartvormig kussen. Na de operatie is de behandelde plek erg kwetsbaar. Het kussentje kan worden gebruikt als bescherming, maar verzacht ook de pijn door het gebruik van zacht materiaal. Zwellingen en spanning in de schouder worden er door verlicht.

Het idee is afkomstig van mammacareverpleegkundige Chandra Ramlal. Zij zocht ook met collega’s naar een sponsor en vond die in het Vriendenfonds van het ziekenhuis. Die verleent 1500 euro subsidie voor dit jaar. Daarmee worden de kussentjes met de hand gemaakt in een kleinschalig atelier. Voor volgend jaar zoekt de Breast Clinic al naar nieuwe sponsors.

Lees ook

Veertien jaar vol inzet, naastenliefde en groei: Riet neemt afscheid van geliefde buurtcentrum

Na veertien jaar zit het erop voor Riet Duykers als voorzitter van buurtcentrum De Buitenwacht in he...

Scholen, verenigingen en particulieren opgelet: verdien geld met tegelwippen

Tegels wippen en meer groen in je tuin levert geld op. Particulieren, scholen en verenigingen kunnen...

Brug over de Noord gaat 16 dagen dicht: dit zijn de alternatieven

Rijkswaterstaat zet tijdens de 16-daagse afsluiting van de Brug over de Noord volgende maand een gra...

Hoe voorlezen al op zeer jonge leeftijd peuters leert rekenen: 'Hoe vroeger, hoe beter'

Kinderen al op zeer jonge leeftijd voorlezen helpt niet alleen bij taalontwikkeling. Ook de rekenvaa...

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...