Dordrecht, Netherlands

Hartpompje in gebruik

Als tweede ziekenhuis in Nederland heeft het Albert Schweitzerziekenhuis een extern pompje gebruikt bij een risicovolle ingreep aan het hart.
Gert van der Steen | 6 oktober 2016 11:43 | Aangepast op 6 oktober 2016 11:43
De patiënte, een dame van 68 jaar, moest worden gedotterd. Haar hart functioneerde al erg slecht en het risico op een hartstilstand tijdens de behandeling was groot. Zolang alles goed gaat werkt het pompje gewoon met hart mee, maar stopt het hart dan kan het de pompfunctie helemaal overnemen. De behandeling kan dan gewoon worden afgemaakt en er is tijd om het probleem op te lossen.

Het pompje bestaat uit een rotortje dat snel draait en aan het eind van een slang zit die via de lies in het hart wordt gebracht.

Nu wordt de pomp alleen nog preventief gebruikt bij risicovolle behandelingen. Maar in de toekomst zien de cardiologen ook toepassing bij acute hartpatiënten die worden binnengebracht. Zij verwachten daarmee veel levens te kunnen redden.

Lees ook

Sliedrechts college mag aanblijven ondanks kritiek na rapport over raadhuis

Het rapport over het oude raadhuis in Sliedrecht kost niet het hele college de kop. Het gemeentebest...

WK darts in aantocht: Wesley en Jamai willen knallen in Londen

Met twee darters is onze regio goed vertegenwoordigd op het WK, dat donderdag van start gaat in Lond...

John uit Zwijndrecht opnieuw veroordeeld voor racistische projecties Erasmusbrug: ‘Uitingen van blanke superioriteit’

Het gerechtshof in Den Haag heeft twee mannen veroordeeld voor racistische projecties op de Rotterda...

Papendrechtse regenboogpad opnieuw vernield, dit keer door brand

Het regenboogpad aan de Veerweg in Papendrecht is opnieuw doelwit geworden van vandalisme. In de nac...

Krispijnseweg aanpassen na dodelijk ongeluk? College kijkt eerst naar politie

Het Dordtse stadsbestuur overweegt een ingreep op de Krispijnseweg, maar wacht eerst het politierapp...

Schuurman is oude club nog niet vergeten: ‘Heb nog heel veel FC Dordrecht-slabbetjes’

Jari Schuurman speelde bijna 200 duels in het shirt van FC Dordrecht, maar speelde zaterdag juist te...