gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hartpompje in gebruik

Als tweede ziekenhuis in Nederland heeft het Albert Schweitzerziekenhuis een extern pompje gebruikt bij een risicovolle ingreep aan het hart.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De patiënte, een dame van 68 jaar, moest worden gedotterd. Haar hart functioneerde al erg slecht en het risico op een hartstilstand tijdens de behandeling was groot. Zolang alles goed gaat werkt het pompje gewoon met hart mee, maar stopt het hart dan kan het de pompfunctie helemaal overnemen. De behandeling kan dan gewoon worden afgemaakt en er is tijd om het probleem op te lossen.

Het pompje bestaat uit een rotortje dat snel draait en aan het eind van een slang zit die via de lies in het hart wordt gebracht.

Nu wordt de pomp alleen nog preventief gebruikt bij risicovolle behandelingen. Maar in de toekomst zien de cardiologen ook toepassing bij acute hartpatiënten die worden binnengebracht. Zij verwachten daarmee veel levens te kunnen redden.

Lees ook

fotosliedrecht.png

Verwarring dreigt door nieuwe naam GroenLinks-PvdA, hier is ‘Pro’ al bezet

Grote onduidelijkheid bij lokale fracties van GroenLinks-PvdA over de naamsverandering. Jesse Klaver kondigde donderdagavond de nieuwe naam Progressief Nederland (Pro) aan en de namen van de lokale fracties veranderen mee naar een combinatie van de afkorting ‘Pro’ en de plaatsnaam die de partijen vertegenwoordigen. Maar wat als er al een ‘Pro-partij’ bestaat?

IMG_5958.jpeg

Deze rotonde is aangepast in de hoop spookfietsers te stoppen

De rotonde aan het Goudenregenplantsoen in Ridderkerk, de laatste voor de verbindingsweg richting Barendrecht, is aangepast om spookrijders tegen te gaan. Na een telling werd duidelijk dat fietsers tegen het verkeer in over het verkeersplein fietsen. De oplossing? Een perkje en een verkeersbord.

StreetviewParallelweg.png

Parallelweg in Sliedrecht op de schop, werkzaamheden starten op 13 april

De Sliedrechtse Parallelweg gaat op de schop. De rijbaan voldoet niet meer aan de huidige normen en is toe aan groot onderhoud. Het asfalt wordt vervangen en een deel van de fundering wordt opnieuw opgebouwd. De werkzaamheden beginnen op 13 april en zullen naar verwachting zo’n twaalf weken in beslag nemen.

verdachtebureaurijnmond.png

Verkoper verliest 12.000 euro bij Marktplaatsdeal

De politie is op zoek naar een verdachte die 12.000 euro heeft ontvreemd van een man uit Nijkerk. De verdachte haalde het geld van de rekening van het slachtoffer door contactloos te pinnen bij meerdere winkels in Dordrecht. Hij is daarbij gefilmd.

VKSportphoto

FC Dordrecht en Feyenoord verlengen samenwerking

De samenwerking tussen FC Dordrecht en Feyenoord is met drie jaar verlengd. Dit houdt in dat onder meer spelers en stafleden ook de komende jaren kunnen worden uitgewisseld, en dat de Rotterdammers de Dordtse club blijven helpen op het gebied van talentontwikkeling, scouting en innovatie.

politiehondbodie.png

Politiehond Bodie vat man in de kraag na achtervolging

De achtervolging van een man die mogelijk een auto had gestolen, is geëindigd in een tuin in Papendrecht. Met dank aan politiehond Bodie kon de 20-jarige man uit Rhoon worden aangehouden.