gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hartpompje in gebruik

Als tweede ziekenhuis in Nederland heeft het Albert Schweitzerziekenhuis een extern pompje gebruikt bij een risicovolle ingreep aan het hart.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De patiënte, een dame van 68 jaar, moest worden gedotterd. Haar hart functioneerde al erg slecht en het risico op een hartstilstand tijdens de behandeling was groot. Zolang alles goed gaat werkt het pompje gewoon met hart mee, maar stopt het hart dan kan het de pompfunctie helemaal overnemen. De behandeling kan dan gewoon worden afgemaakt en er is tijd om het probleem op te lossen.

Het pompje bestaat uit een rotortje dat snel draait en aan het eind van een slang zit die via de lies in het hart wordt gebracht.

Nu wordt de pomp alleen nog preventief gebruikt bij risicovolle behandelingen. Maar in de toekomst zien de cardiologen ook toepassing bij acute hartpatiënten die worden binnengebracht. Zij verwachten daarmee veel levens te kunnen redden.

Lees ook

yv2026718NKS03762

Overtuigende oefenzege FC Dordrecht: 5-0 tegen ploeg uit Qatar

FC Dordrecht liet zaterdag een prima indruk achter in het vijfde oefenduel van deze voorbereiding. In Papendrecht boekte de club een eenvoudige 5-0 zege op Lusail SC, dat komend seizoen uitkomt op het hoogste niveau van Qatar.

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

dji_fly_20251203_124222_556_1764762214256_photo_optimized (1)

Zonsverduistering in trek: geen kaartjes meer te koop voor speciale avond bij de sterrenwacht

De speciale publieksavond die de Dordtse sterrenwacht Mercurius organiseert vanwege een gedeeltelijke zonsverduistering en de jaarlijkse Perseïden-meteorenregen, is al helemaal volgeboekt. Het evenement op 12 augustus heeft met ruim driehonderd aanmeldingen de maximale capaciteit bereikt, zo laat de sterrenwacht weten.

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

mobiliteitsadviseur

Fiets van de zaak en gratis ov: dit kunnen bedrijven doen om bereikbaar te blijven

Hoe blijf je als bedrijf of instelling bereikbaar voor personeel en klanten, nu de Papendrechtsebrug dicht is? Wie worstelt met die vraag, kan een beroep doen op onder meer Lisette Zwartkruis. Namens Zuid-Holland Bereikbaar denkt zij als mobiliteistadviseur mee over oplossingen. “Bedrijven hebben hele andere dingen aan hun hoofd.”