Dordrecht, Netherlands

Heijkoop ziet honderden zzp’ers coronasteun mislopen: ‘Moeten voorkomen dat zij tussen wal en schip vallen’

De Nationale ombudsman ontving meldingen van ruim 500 zzp’ers die buiten de boot vallen bij coronasteun en roept daarom gemeenten op om maatwerk te leveren. “We moeten voorkomen dat zij tussen wal en schip vallen”, benadrukt wethouder Peter Heijkoop op Radio 1.
Corrado Francke | 6 juli 2021 11:26 | Aangepast op 6 juli 2021 11:26
In het radioprogramma vertelt de Dordtse wethouder als voorzitter van de commissie schuldhulpverlening van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten over de problematiek.

TONK-regeling

De coronasteun van woonlasten verschilt enorm tussen gemeenten, volgens Heijkoop omdat “een huurwoning in Stadskanaal echt een andere prijs heeft dan die in Amsterdam” en dat dus verschillen in steun rechtvaardigt.

Wel wil hij dat gemeenten de regeling ruimhartig toepassen. “Niet dat mensen door allerlei hoepels moeten springen, inkomensverlies lijden en diep in de problemen moeten geraken voordat ze er aanspraak op kunnen doen.”

Lees ook

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...