Dordrecht, Netherlands

Hekjes van de Kidsclub beschermen bloemen in Crabbehof

De kinderen van Kidsclub Schone Straat in Crabbehof hadden er genoeg van: in de bloemenperkjes bij hun speeltuintje aan de Troelstraweg belandt regelmatig een voetbal of hondenpoep. Tijd om hun reguliere taak, zwerfafval opruimen, even aan de kant te zetten, en hekjes te maken om de bloemen te beschermen. Wethouder Marco Stam kwam namens de gemeente woensdag 8 juli langs om de hekjes officieel in gebruik te nemen.
Vivian Rutte | 9 juli 2020 14:40 | Aangepast op 9 juli 2020 14:40
Normaal gesproken ruimt de Kidsclub iedere woensdagmiddag onder begeleiding van ouders en een medewerker van Wijk voor Wijk zwerfafval op in Crabbehof. Eén keer per maand doen ze een andere duurzame activiteit. Dit keer waren dat dus hekjes voor de bloemenperken, die door buurtbewoners worden onderhouden.

Saaie nieuwe hekjes vonden de buurtkinderen maar niets, dus gebruikten ze resthout: “We hebben ze beschilderd met hartjes en andere dingen en er gewoon iets moois van gemaakt!” De bloemenperken in de speeltuin blijven zo beschermd én zijn meteen mooi versierd, aldus de buurtkinderen.

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Wat is jouw ideale coalitie? Dit vindt men op de Dordtse markt

Welke partijen moeten sowieso gaan meeregeren? Een belangrijke vraag die komende tijd beantwoord moe...

Streep door isolatiehulp: ‘Alle lopende afspraken geannuleerd’

Inwoners van onze streek kunnen voorlopig geen beroep doen op isolatiehulp vanuit de gemeenten. Het ...

Woning gesloten na vondst harddrugs

Een woning aan de Koolmees in Ridderkerk is maandag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwi...

Baggermuseum en Sliedrechts schip op nationale TV: 'Ontzettend leuke aflevering'

Het Baggermuseum in Sliedrecht is donderdag te zien in Het Klokhuis. Het TV-programma op NPO 3 beste...

Vladislavs wil zijn brood pakken, maar verliest zijn aandacht en doorboort de vangrail

Chaos op de A16 bij Ridderkerk in februari vorig jaar. Een vrachtwagenchauffeur knalt door de vangra...

Volledig elektrisch baggeren: dankzij deze investering van 3,5 miljoen euro kan het

Een primeur voor de Sliedrechtse baggeraar Van den Herik. Het schip Prins 6 is het eerste volledig e...