Dordrecht, Netherlands

Helft daklozen brug nog zoek

Van de tien verdwenen zwervers die onder de Zwijndrechtse Brug sliepen, zijn er vijf teruggevonden. Ze zouden in instellingen verblijven. Dat zegt het Leger des Heils.
Peter Tromp | 10 januari 2017 17:04 | Aangepast op 10 januari 2017 17:04
Het Leger des Heils zoekt nog steeds naar de andere vijf. Gevreesd wordt dat het niet goed met hen gaat als ze geen onderdak hebben. Het Leger wil voorkomen dat hulp straks te laat komt.

De daklozen verdwenen uit beeld na het weghalen van hun slaapplekken in opdracht van de gemeente. Hun verblijf daar zou inhumaan zijn.

De bedoeling was dat de daklozen eerst onderdak zouden hebben, voordat hun terrein werd afgesloten. Vlak voor de ontruiming blaak dat ze al uit zichzelf waren vertrokken.

GroenLinks en PvdA hebben inmiddels vragen gesteld aan het college. Ze willen duidelijkheid over de mogelijkheden tot opvang van deze zwervers, zeker nu het kouder is.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...