Dordrecht, Netherlands

Helft Dordtse AED’s niet 24/7 beschikbaar

Ruim de helft van alle AED’s (reanimatieapparaat) in Dordrecht zijn niet 7 dagen per week, 24 uur per dag beschikbaar. Het blijkt dat ruim 30% van de Nederlanders ook niet weet waar de dichtsbijzijnde AED te vinden is. RTV Dordrecht heeft een onderzoekje gedaan naar de beschikbare AED’s in Dordrecht.
Ricco Gramsma | 8 oktober 2018 13:31 | Aangepast op 8 oktober 2018 13:31
In Dordrecht zijn veel AED’s te vinden in winkels en sportverenigingen die niet 24/7 open zijn, dus de AED’s zijn dan niet beschikbaar. In woonwijken is er een tekort aan AED’s. De hartstichting wil van heel Nederland een hartveilige zone maken, een zogenaamde 6-minutenzone. Zodat slachtoffers binnen 6 minuten de juiste hulp kunnen krijgen. Als de AED binnen 6 minuten word ingezet, is de overlevingskans groter. Er zijn al veel burgerhulpverleners, alleen een tekort aan AED’s. De hartstiching roept Nederlanders op om bestaande AED’s te registreren of er gezamelijk er één in de buurt aan te schaffen.


In het onderstaande cirkeldiagram is te zien hoeveel AED’s er in Dordrecht 24/7 beschikbaar zijn en welke publiek toegankelijk zijn.

Lees ook

Dikke onvoldoendes voor openbare toiletten in onze regio, Sliedrecht scoort het laagst

Het is niet best gesteld met de toiletvriendelijkheid in Nederland en dat blijkt ook in onze streek ...

Dader van Rolex-roof op Marco Boogers vangt bot bij Hoge Raad

De veroordeling van Elton G., die betrokken was bij de Rolex-roof op oud-profvoetballer Marco Booger...

Vuurwapen blijkt nep: jongen bedreigd met balletjespistool

De drie jongens die worden verdacht van het bedreigen van een jongen in Zwijndrecht hadden geen echt...

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...