gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Helianthus blij met nieuwe woonkamer dankzij donatie Roparun

dfc9505bbb0c5861d64ff52c76ae3a58

Helianthus heeft een nieuwe huiskamer. Sinds dinsdag is de ontspannen ruimte in het inloophuis voor mensen met kanker en hun naasten open.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Onder de gastvrouwen bestond de wens om de woonkamer mooier maken en daarmee een huiselijkere sfeer te creëren”, vertelt coördinator Marian Kemmeren waarom de huiskamer op de schop is gegaan.


“Als vrijwilligersorganisatie zijn we afhankelijk van donatie’s en sponsoring. Toen we hier begonnen hebben we alleen het gebouw schoongemaakt. We hebben de boel ingericht met gekregen meubilair maar dingen zoals de vloeren en de verlichting waren oud.”


Dankzij een sponsoring van Stichting Roparun heeft het Helianthus kunnen verbouwen. Zo zijn de vloeren en de plafonds nu vernieuwd en is ook de verlichting in de huiskamer aangepast van tl-buizen naar moderne en duurzame ledverlichting.


“Het bedrag dat we kregen van de Roparun was zodanig, dat we het oude meubilair deels hebben kunnen vervangen."


Bij het Helianthus kunnen mensen die kanker hebben of de ziekte gehad hebben terecht om samen te komen met lotgenoten. En de gasten, die zijn tevreden over de verbouwing.


“De gasten zeggen de nieuwe inrichting mooi te vinden en daar doen we het voor”, zegt de tevreden coördinator.

Lees ook

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.