Dordrecht, Netherlands

Helianthus blij met nieuwe woonkamer dankzij donatie Roparun

Helianthus heeft een nieuwe huiskamer. Sinds dinsdag is de ontspannen ruimte in het inloophuis voor mensen met kanker en hun naasten open.
Jordy Nijenhuis | 18 februari 2020 17:43 | Aangepast op 18 februari 2020 17:43
“Onder de gastvrouwen bestond de wens om de woonkamer mooier maken en daarmee een huiselijkere sfeer te creëren”, vertelt coördinator Marian Kemmeren waarom de huiskamer op de schop is gegaan.


“Als vrijwilligersorganisatie zijn we afhankelijk van donatie’s en sponsoring. Toen we hier begonnen hebben we alleen het gebouw schoongemaakt. We hebben de boel ingericht met gekregen meubilair maar dingen zoals de vloeren en de verlichting waren oud.”


Dankzij een sponsoring van Stichting Roparun heeft het Helianthus kunnen verbouwen. Zo zijn de vloeren en de plafonds nu vernieuwd en is ook de verlichting in de huiskamer aangepast van tl-buizen naar moderne en duurzame ledverlichting.


“Het bedrag dat we kregen van de Roparun was zodanig, dat we het oude meubilair deels hebben kunnen vervangen."


Bij het Helianthus kunnen mensen die kanker hebben of de ziekte gehad hebben terecht om samen te komen met lotgenoten. En de gasten, die zijn tevreden over de verbouwing.


“De gasten zeggen de nieuwe inrichting mooi te vinden en daar doen we het voor”, zegt de tevreden coördinator.

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Man kijkt op verkeerde stoplicht en veroorzaakt ongeluk

Trevyn van Houwelingen | 8 aug 2025 11:30

Lees ook

Urn verdwenen op Essenhof: 'Niemand verwacht dat iemand zoiets doet'

De nabestaanden van een onlangs overleden man kwamen eerder deze week voor een nare verrassing te st...

Trucker zoekt verkoeling en springt van Moerdijkbrug

Het is hoogzomer in Nederland en dat gaat niet iedereen in de koude kleren zitten. Dinsdagavond liep...

Dordrecht rukt uit voor vallende sterren aan de hemel

Sterrenwacht Mercurius bleef woensdag tot middernacht open, en niet voor niets: tientallen bezoekers...

Reewegpark twee maanden dicht: ‘spelen en sporten niet mogelijk’

Het grasveld in het Reewegpark wordt vanaf 8 september twee maanden afgesloten. In die periode mag e...

Nieuwe wending in Dordtse poldersoap: gemeente stapt naar Raad van State

Het Dordtse stadsbestuur stapt naar de Raad van State om de Hel- en Zuilespolder. Rijkswaterstaat wi...

Locatie en waarschijnlijke ontwikkelaar bekend van Dordts knarrenhof

Het eerste Dordtse knarrenhof komt, als het aan het stadsbestuur ligt, op de plek van de voormalige ...