gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Helmen voor keepers Oranje Wit

Sportvereniging Oranje Wit gaat met keepershelmen spelen. De jongste spelers van de club krijgen ze binnenkort uitgereikt. De helmen moet de grootse impact op het hoofd, en daarmee mogelijk hersenletsel, voorkomen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De club voert de helmen voor 7 tot 11-jarigen in door eigen ervaringen. Keeperstrainer Remco de Heer ziet af en toe maar net goed gaan op het veld. “Vorig jaar of het jaar ervoor is een jong keepertje met zijn hoofd tegen een doelpaal gevlogen tijdens een redding. Hij bewoog even niet meer, dus er was flinke paniek. Gelukkig is het goed afgelopen, het is bij één of twee grote builen gebleven.”

In Nederland spelen maar ongeveer zes clubs met de helmen, maar de trainer voorziet geen probleem in de acceptatie ervan. “We waren best bang hoe de kinderen erop gaan reageren, maar ze waren vrij positief. Als je op deze jonge leeftijd ermee begint valt de tegenstand ook nog wel mee. Zo lang het niet verplicht is door de KNVB en het geen gemeengoed is op de velden, zijn het vooral jongens in de puberteit die het moeilijk vinden afwijkende kleren aan te hebben.”

De keepershelmen worden dinsdag 21 februari tijdens een jeugdtraining uitgereikt.

Foto: Keepershelm Oranje Wit

Lees ook

pcpbredagooglemaps

Extreem geweld op het voetbalveld: 2 weken cel en taakstraf geëist

Een gebroken oogkas, een gebroken jukbeen en een hersenschudding: een thuiswedstrijd bij voetbalclub PCP in Breda eindigde begin 2024 in extreem geweld. Het slachtoffer lag op de grond en werd tegen zijn hoofd geschopt. Tegen twee spelers van tegenstander SSW Dordrecht is dinsdag twee weken cel en 140 uur taakstraf geëist. Niet duidelijk is wat ze precies deden.

Calvin Raatsie FC Dordrecht

Na jaar op de bank wil nieuwe FC Dordrecht-goalie laten zien wat hij kan: 'Waren hectische dagen'

Na een succesvol promotieseizoen bij Excelsior hoopte Calvin Raatsie (24) ook in de eredivisie op een doorbraak. De doelman werd echter tweede keus en mikt bij FC Dordrecht, waar hij afgelopen week werd gepresenteerd, op een succesvol hoofdstuk in zijn carrière. "Ik weet van mezelf dat ik het aankan."

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.