gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Helmen voor keepers Oranje Wit

Sportvereniging Oranje Wit gaat met keepershelmen spelen. De jongste spelers van de club krijgen ze binnenkort uitgereikt. De helmen moet de grootse impact op het hoofd, en daarmee mogelijk hersenletsel, voorkomen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De club voert de helmen voor 7 tot 11-jarigen in door eigen ervaringen. Keeperstrainer Remco de Heer ziet af en toe maar net goed gaan op het veld. “Vorig jaar of het jaar ervoor is een jong keepertje met zijn hoofd tegen een doelpaal gevlogen tijdens een redding. Hij bewoog even niet meer, dus er was flinke paniek. Gelukkig is het goed afgelopen, het is bij één of twee grote builen gebleven.”

In Nederland spelen maar ongeveer zes clubs met de helmen, maar de trainer voorziet geen probleem in de acceptatie ervan. “We waren best bang hoe de kinderen erop gaan reageren, maar ze waren vrij positief. Als je op deze jonge leeftijd ermee begint valt de tegenstand ook nog wel mee. Zo lang het niet verplicht is door de KNVB en het geen gemeengoed is op de velden, zijn het vooral jongens in de puberteit die het moeilijk vinden afwijkende kleren aan te hebben.”

De keepershelmen worden dinsdag 21 februari tijdens een jeugdtraining uitgereikt.

Foto: Keepershelm Oranje Wit

Lees ook

foto 2 artikel autobrand

Mogelijke brandstichter opgepakt, opluchting in eetcafé: ‘Berg ellende van gehad’

Opluchting bij eetcafé-eigenaar Monique van Esseveld. De man die eerder dit jaar mogelijk haar bedrijfsbus- en auto in brand stak, is aangehouden. “Fijn dat ze iemand hebben gepakt”, reageert de Dordtse.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

archieffotopolitie

Man ontvoerd: politie valt flat in Zwijndrecht binnen

Een ontvoerde man is zaterdag in Zwijndrecht bevrijd uit een woning aan het Tomatenplein, meldt nieuwssite ZHZ Actueel. Het slachtoffer zou zijn mishandeld en bedreigd met een vuurwapen. Twee mannen zouden daarbij zijn opgepakt. Op vragen van de Streekomroep kan de politie vooralsnog geen antwoord geven.

ongeluk motorrijder stellingmolen pap

Motorrijder onderuit: man met enkelbreuk onder narcose naar ziekenhuis

In Papendrecht heeft een motorrijder zaterdagmiddag een vervelende valpartij gemaakt. De man liep een enkelbreuk op en is onder narcose naar het ziekenhuis gebracht.

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.

foto groepsverkrachting SLI

Snikkend ontkent verdachte (23) rol in groepsverkrachting: 'Zo ben ik niet opgevoed'

"Ik hoor niet in de gevangenis tussen criminelen, ik hoor in de samenleving", snikt F.B. (23). Hij is één van de zes verdachten van een gruwelijke verkrachtingszaak in Sliedrecht, maar zelf ontkent hij. "Ik zit elke avond in mijn cel te huilen."