gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Helmen voor keepers Oranje Wit

Sportvereniging Oranje Wit gaat met keepershelmen spelen. De jongste spelers van de club krijgen ze binnenkort uitgereikt. De helmen moet de grootse impact op het hoofd, en daarmee mogelijk hersenletsel, voorkomen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De club voert de helmen voor 7 tot 11-jarigen in door eigen ervaringen. Keeperstrainer Remco de Heer ziet af en toe maar net goed gaan op het veld. “Vorig jaar of het jaar ervoor is een jong keepertje met zijn hoofd tegen een doelpaal gevlogen tijdens een redding. Hij bewoog even niet meer, dus er was flinke paniek. Gelukkig is het goed afgelopen, het is bij één of twee grote builen gebleven.”

In Nederland spelen maar ongeveer zes clubs met de helmen, maar de trainer voorziet geen probleem in de acceptatie ervan. “We waren best bang hoe de kinderen erop gaan reageren, maar ze waren vrij positief. Als je op deze jonge leeftijd ermee begint valt de tegenstand ook nog wel mee. Zo lang het niet verplicht is door de KNVB en het geen gemeengoed is op de velden, zijn het vooral jongens in de puberteit die het moeilijk vinden afwijkende kleren aan te hebben.”

De keepershelmen worden dinsdag 21 februari tijdens een jeugdtraining uitgereikt.

Foto: Keepershelm Oranje Wit

Lees ook

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.