gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Helmen voor keepers Oranje Wit

Sportvereniging Oranje Wit gaat met keepershelmen spelen. De jongste spelers van de club krijgen ze binnenkort uitgereikt. De helmen moet de grootse impact op het hoofd, en daarmee mogelijk hersenletsel, voorkomen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De club voert de helmen voor 7 tot 11-jarigen in door eigen ervaringen. Keeperstrainer Remco de Heer ziet af en toe maar net goed gaan op het veld. “Vorig jaar of het jaar ervoor is een jong keepertje met zijn hoofd tegen een doelpaal gevlogen tijdens een redding. Hij bewoog even niet meer, dus er was flinke paniek. Gelukkig is het goed afgelopen, het is bij één of twee grote builen gebleven.”

In Nederland spelen maar ongeveer zes clubs met de helmen, maar de trainer voorziet geen probleem in de acceptatie ervan. “We waren best bang hoe de kinderen erop gaan reageren, maar ze waren vrij positief. Als je op deze jonge leeftijd ermee begint valt de tegenstand ook nog wel mee. Zo lang het niet verplicht is door de KNVB en het geen gemeengoed is op de velden, zijn het vooral jongens in de puberteit die het moeilijk vinden afwijkende kleren aan te hebben.”

De keepershelmen worden dinsdag 21 februari tijdens een jeugdtraining uitgereikt.

Foto: Keepershelm Oranje Wit

Lees ook

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.