Dordrecht, Netherlands

Helmen voor keepers Oranje Wit

Sportvereniging Oranje Wit gaat met keepershelmen spelen. De jongste spelers van de club krijgen ze binnenkort uitgereikt. De helmen moet de grootse impact op het hoofd, en daarmee mogelijk hersenletsel, voorkomen.
Petra Scheurwater | 10 februari 2017 10:20 | Aangepast op 10 februari 2017 10:20
De club voert de helmen voor 7 tot 11-jarigen in door eigen ervaringen. Keeperstrainer Remco de Heer ziet af en toe maar net goed gaan op het veld. “Vorig jaar of het jaar ervoor is een jong keepertje met zijn hoofd tegen een doelpaal gevlogen tijdens een redding. Hij bewoog even niet meer, dus er was flinke paniek. Gelukkig is het goed afgelopen, het is bij één of twee grote builen gebleven.”

In Nederland spelen maar ongeveer zes clubs met de helmen, maar de trainer voorziet geen probleem in de acceptatie ervan. “We waren best bang hoe de kinderen erop gaan reageren, maar ze waren vrij positief. Als je op deze jonge leeftijd ermee begint valt de tegenstand ook nog wel mee. Zo lang het niet verplicht is door de KNVB en het geen gemeengoed is op de velden, zijn het vooral jongens in de puberteit die het moeilijk vinden afwijkende kleren aan te hebben.”

De keepershelmen worden dinsdag 21 februari tijdens een jeugdtraining uitgereikt.

Foto: Keepershelm Oranje Wit

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Lees ook

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over democratie in de samenleving

In de nieuwste uitzending van Dugelied (Duurzaam geluk voor iedereen) van Via Cultura zien we zondag...

Nooit meer visarend-soap? Livestream op zwart

De livestream die al vijf jaar een visarendnest in de Biesbosch uitzendt, is op zwart gegaan. “Er is...

Zondag op TV Dordrecht: 'Ouwe Jonges' krijgen bonje

In de nieuwe aflevering van Ouwe Jonges Krentebrood gaat het er zondagmiddag af en toe stevig aan to...

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

De Pasar Malam in Dordrecht, het jaarlijkse culturele feest waar Indonesië centraal staat, gaat dit ...

Fris FC Dordrecht treft De Graafschap in play-offs: ‘Extra gas geven daar’

FC Dordrecht weet het sinds vrijdagavond zeker: De Graafschap is de eerste tegenstander in de nacomp...

Bekendmaking paus Leo XIV brengt 'vreugde' in Dordtse kerk

In de Dordtse Sint-Antoniuskerk zitten donderdag tien personen aan tafel voor een bijbelcursus, wann...