De opruimactie moet voldoende plastic opleveren om miniatuurversies van drijvende parken te maken. Die worden dan tijdens een bijeenkomst over circulaire kansen voor de maritieme topregio overhandigd aan het Drechtstedenbestuur.
Plastic drijft niet meer naar zee
De drijvende parken worden gemaakt van plastic afval dat dan niet meer de Noordzee in kan drijven. Het is dus bedoeld om vervuiling tegen te gaan en de afvalberg te verminderen. Het plastic wordt omgesmolten tot bakken waarin planten komen te staan. Die bakken worden aan elkaar vastgemaakt en zo ontstaat een groot groen eiland.
Samen opruimen
De opruimactie rondom het Wantij vindt plaats op zaterdag 12 november van 10.00 tot 13.00 uur. Verzamelpunt is de parkeerplaats van Villa Augustus aan de kant van het Regiokantoor en Energiehuis. Er worden afvalgrijpers en vuilniszakken uitgedeeld.
Foto: recycledpark.com