Dordrecht, Netherlands

Hemels blauw van Katinka van Haren in DOOR

In Door aan de Voorstraat 142-144 is vanaf zaterdag het werk Hemels Blauw te zien van de Dordtse kunstenaar Katinka van Haren.
Leo Roubos | 4 mei 2018 16:37 | Aangepast op 4 mei 2018 16:37
Het is een installatie die een beetje doet denken aan een psychedelisch planetarium en vindt zijn oorsprong in platte vlakken.

Jarenlang was ze bezig hoe ze diepte kon krijgen in de dessins die ze produceerde. Tot ze op een maandagochtend besloot te gaan plakken en knippen in kopietjes.

De kleur hemelsblauw verwijst naar de Delfsblauwe tableaus in museum Huis van Gijn en Van Haren zegt graag dingen te maken waar mensen blij van worden.

Katinka van Haren raakte eerder bekend door haar getekende gorgelwezens naar de gorgelrijmen van Cees Buddingh.

De installatie wordt zaterdag om 17.30 uur geopend door wethouder Piet Sleeking en is tot en met 27 mei gratis te bezoeken.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Lees ook

Zesling geboren bij schapenhouderij van Lenard: 'Ze springen lekker door het hok'

Als schapenhouder Lenard de Kock zijn stal in Giessenburg in loopt en niet één, niet twee, maar zes ...

Klus geklaard, Oranje Wit heeft gloednieuwe sporthallen: 'Enorme verbetering'

Het vergde veel geduld en aanpassingsvermogen, maar de vernieuwde sporthallen van Oranje Wit in Dord...

Deze kerk wordt geteisterd door scheuren, gemeenschap zamelt geld in voor renovatie

De Bethelkerk in Zwijndrecht zit vol met scheuren. Doordat het grondwaterpeil is veranderd, is de ke...

Politie vermoedt opzet bij vele autobranden deze maand en zoekt getuigen

De vele autobranden in Dordrecht sinds de jaarwisseling zijn waarschijnlijk allemaal aangestoken. Da...

Stephano Carrillo scoort voor FC Dordrecht en viert dat met een 'bro hug'

Stéphano Carrillo is een vat vol verhalen. Daar zijn Arco Bomgaars (AD/De Dordtenaar), Corrado Franc...

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...