Dordrecht, Netherlands

Hemels blauw van Katinka van Haren in DOOR

In Door aan de Voorstraat 142-144 is vanaf zaterdag het werk Hemels Blauw te zien van de Dordtse kunstenaar Katinka van Haren.
Leo Roubos | 4 mei 2018 16:37 | Aangepast op 4 mei 2018 16:37
Het is een installatie die een beetje doet denken aan een psychedelisch planetarium en vindt zijn oorsprong in platte vlakken.

Jarenlang was ze bezig hoe ze diepte kon krijgen in de dessins die ze produceerde. Tot ze op een maandagochtend besloot te gaan plakken en knippen in kopietjes.

De kleur hemelsblauw verwijst naar de Delfsblauwe tableaus in museum Huis van Gijn en Van Haren zegt graag dingen te maken waar mensen blij van worden.

Katinka van Haren raakte eerder bekend door haar getekende gorgelwezens naar de gorgelrijmen van Cees Buddingh.

De installatie wordt zaterdag om 17.30 uur geopend door wethouder Piet Sleeking en is tot en met 27 mei gratis te bezoeken.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...