Peter Libregts (PvdA) heeft samen met de VVD een motie ingediend om een kinderburgemeester in te voeren. Daarvoor hebben ze eerst wat onderzoek gedaan bij andere gemeenten die dit al hebben.
Geen ceremoniële taak
"We keken naar de leuke en minder leuke dingen", zegt Libregts. Hij doelt bij de minder leuke dingen op de vaak ceremoniële taak voor kinderburgemeesters. "Bij ons willen we echt dat hij een inhoudelijke rol krijgt." Dit kan bijvoorbeeld bij de 4 mei herdenking.
Daarnaast vergaderen de kinderburgemeester en kinderraad vier keer per schooljaar. In die vergadering spreken ze elke keer over een ander onderwerp, zoals over veiligheid of spelen. "We willen echt dat kinderen gehoord worden", aldus Libregts.
Elk schooljaar zal er na deze eerste een nieuwe kinderburgemeester verkozen worden. De vier scholenorganisaties in de gemeente zullen onderling dan beslissen welke school de kinderburgemeesterverkiezing mag organiseren. Alle overige scholen krijgen allemaal één kinderraadslid.
Op 10 juli wordt Rayan beëdigt als kinderburgemeester. Dan wordt ook gelijk de kinderraad geïnstalleerd in het gemeentehuis.