Dordrecht, Netherlands

Hennepveld met 2000 planten in de Biesbosch

Op een eilandje aan de noorderelsweg in de Biesbosch is een hennepveld met 2000 planten aangetroffen. “Regelmatig hebben we samen met de politie en Staatsbosbeheer acties waarbij we met een drone gaan zoeken.”
Robert van Loon | 1 augustus 2018 17:14 | Aangepast op 1 augustus 2018 17:14
De planten worden vandaag nog geruimd. “zo’n veld is ook schadelijk voor het milieu, zeker in een kwetsbaar natuurgebied.”


Er worden wel vaker hennepvelden gevonden in de Biesbosch, dit is een van de grootste in 10 jaar verteld Boswachter Thomas. “Dit is de eerste van het seizoen, in de zomer duiken de planten op en zijn ze lastig zichtbaar door de hoge vegetatie. De drone was een uitkomst.”

Naast het veld was er ook een tent op het terrein, deze werd gebruikt als drogerij voor henneptoppen.

Meest gelezen

Scheffersplein krijgt metamorfose: plein moet het hele jaar bruisende plek gaan worden

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 12 mrt 2026 08:00

Lees ook

De Stemming in Ridderkerk: ‘Ik zeg al jaren dat er een metro moet komen!’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

FC Dordrecht laat kans liggen om gat te slaan in strijd om play-offs

In het gevecht om de play-offtickets had FC Dordrecht zaterdag een mooie slag kunnen slaan. Tegensta...

Van jeugdhonk tot N3-tunnel: zo hopen Papendrechtse partijen op jouw stem

Verkiezingsprogramma's staan soms vol algemeenheden, maar tussen de regels door zijn ook best wat co...

Geen trekpleisters, maar hedendaagse gebouwen: Ridderkerk nu te zien in LEGO-vorm

Van de brandweerkazerne tot het gemeentehuis. In de Oudheidkamer van Ridderkerk is het dorp te zien ...

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...