gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Herdenking Bombardement Moerdijkburg, “Het was een kamikazepoging”

9b6761f4b31aadf31d949a9c039a321f

Maandagmorgen zijn bij de Moerdijkbruggen de 7 vliegers herdacht die in de meidagen van 1940 omkwamen bij een poging de Duitse opmars te stoppen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De gebeurtenissen van 13 mei werden toegelicht door voorzitter Wim Anceaux van de Stichting Herdenking Bombardement Moerdijkbrug 1940. “Van tevoren wist de bemanning dat het een kamikazepoging was. De leiding van het leger ook hoor, en toch gingen ze. Want ze wisten dat hier een overmacht aan Messerschmitt’s was. (Red: jachtvliegtuigen) Het is heel moeilijk een brug te bombarderen, de ene bom miste en de ander ketste af. En toen kwam de vijand aan en hadden ze geen schijn van kans.


Het monument is geadopteerd door de julianaschool uit Dubbeldam. “Leerlingen hebben eerst les gekregen over wat er hier gebeurd is en vandaag hebben ze namens de school een krans neergelegd.” vertelt leraar Ronald Verburg.


Dick Kranendonk was ten tijde van het bombardement betrokken bij de berging van de overleden vliegers. “Ik heb meegeholpen die lijken uit de polder te halen. De buurman had een ladder gehaald en daar werden die lijken opgelegd. Ik stond bij de paard en wagen om het paard vast te houden en zo werden die lijken naar de boerderij gebracht”.

Lees ook

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.