gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Herdenking Bombardement Moerdijkburg, “Het was een kamikazepoging”

9b6761f4b31aadf31d949a9c039a321f

Maandagmorgen zijn bij de Moerdijkbruggen de 7 vliegers herdacht die in de meidagen van 1940 omkwamen bij een poging de Duitse opmars te stoppen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De gebeurtenissen van 13 mei werden toegelicht door voorzitter Wim Anceaux van de Stichting Herdenking Bombardement Moerdijkbrug 1940. “Van tevoren wist de bemanning dat het een kamikazepoging was. De leiding van het leger ook hoor, en toch gingen ze. Want ze wisten dat hier een overmacht aan Messerschmitt’s was. (Red: jachtvliegtuigen) Het is heel moeilijk een brug te bombarderen, de ene bom miste en de ander ketste af. En toen kwam de vijand aan en hadden ze geen schijn van kans.


Het monument is geadopteerd door de julianaschool uit Dubbeldam. “Leerlingen hebben eerst les gekregen over wat er hier gebeurd is en vandaag hebben ze namens de school een krans neergelegd.” vertelt leraar Ronald Verburg.


Dick Kranendonk was ten tijde van het bombardement betrokken bij de berging van de overleden vliegers. “Ik heb meegeholpen die lijken uit de polder te halen. De buurman had een ladder gehaald en daar werden die lijken opgelegd. Ik stond bij de paard en wagen om het paard vast te houden en zo werden die lijken naar de boerderij gebracht”.

Lees ook

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.