gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Herdenking Bombardement Moerdijkburg, “Het was een kamikazepoging”

9b6761f4b31aadf31d949a9c039a321f

Maandagmorgen zijn bij de Moerdijkbruggen de 7 vliegers herdacht die in de meidagen van 1940 omkwamen bij een poging de Duitse opmars te stoppen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De gebeurtenissen van 13 mei werden toegelicht door voorzitter Wim Anceaux van de Stichting Herdenking Bombardement Moerdijkbrug 1940. “Van tevoren wist de bemanning dat het een kamikazepoging was. De leiding van het leger ook hoor, en toch gingen ze. Want ze wisten dat hier een overmacht aan Messerschmitt’s was. (Red: jachtvliegtuigen) Het is heel moeilijk een brug te bombarderen, de ene bom miste en de ander ketste af. En toen kwam de vijand aan en hadden ze geen schijn van kans.


Het monument is geadopteerd door de julianaschool uit Dubbeldam. “Leerlingen hebben eerst les gekregen over wat er hier gebeurd is en vandaag hebben ze namens de school een krans neergelegd.” vertelt leraar Ronald Verburg.


Dick Kranendonk was ten tijde van het bombardement betrokken bij de berging van de overleden vliegers. “Ik heb meegeholpen die lijken uit de polder te halen. De buurman had een ladder gehaald en daar werden die lijken opgelegd. Ik stond bij de paard en wagen om het paard vast te houden en zo werden die lijken naar de boerderij gebracht”.

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.